Facebook Google+ Twitter

Gliwice miastem światowych technologii

Od 10 do 12 września do Gliwic zawita kilkuset przedstawicieli z całego świata na Zjazd Zgromadzenia Światowego Stowarzyszenia Technologii (World Technopolis Association) w celu wzięcia udziału w naukowo-strategicznych panelach dyskusyjnych.

Gliwice metropolią światowych technologii

Dla Gliwic to ogromne wyróżnienie, skoro kilkuset polityków i samorządowców z 40 najbardziej zaawansowanych miast i ośrodków z całego świata przybędzie do miasta szczycącego się Politechniką Śląską, by uczestniczyć w niezmiernie ważnych panelach dyskusyjnych w zakresie strategii nowych technologii.

Politechnika Śląska - Wydział Chemiczny fot. Rajmund Czok / Fot. rayDo elitarnego grona Word Technolis Association Gliwice dołączyły w 2005 roku. Stało się to dzięki Politechnice Śląskiej, uczelni o bogatym dorobku naukowo-dydaktycznym, która w chwili obecnej kształci 28,5 tys. studentów na wielu kierunkach z zaawansowanymi technologiami. Supernowoczesne pracownie są wyposażone w sprzęt najnowszej generacji za dziesiątki milionów złotych.

Główny symbol nowoczesnych przemian stanowić ma wkrótce Centrum Nowych Technologii, którego budowę rozpoczęto w gliwickiej dzielnicy akademickiej. W centrum będą kształceni wysokiej klasy specjaliści w strategicznych kierunkach, potrzebnych dla prawidłowego rozwoju i funkcjonowania gospodarki krajowej.

Gliwice - ulica Zwycięstwa- Fot. mater. prasowe. UM. / Fot. Na uwagę zasługuje fakt, że Politechnika Śląska w Gliwicach zaliczana jest do liderów wśród uczelni. Przez cały czas uczelnia nadąża nie tylko za zmianami technologicznymi, ale na bieżąco powiększa także ofertę edukacyjną. Z tego tytułu co roku jest dofinansowana na prowadzenie nowoczesnych kierunków strategicznych, popieranych i uznawanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Politechnika Śląska - Wydział Chemiczny fot. Rajmund Czok / Fot. rayW dniach zjazdu WTA to także ogromne okazja dla mieszkańców, by uczestniczyć w wielu wydarzeniach kulturalnych i rozrywkowych. Program przewiduje koncerty muzyki popularnej i klasycznej, seanse filmów science fiction, a także rodzinny piknik. Jednak najważniejszym programem – poza dziesiątkami paneli naukowych – to niezwykła okazja obejrzenia w Technoparku Gliwice bogatej ekspozycji wynalazków i technologicznych nowinek, powstałych w gliwickich laboratoriach i pracowniach naukowych.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.