Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7281 miejsce

Gliwice: naprawią szkody górnicze na drogach

Przedstawiciele powiatu gliwickiego i fedrujących na jego terenie kopalń rozmawiali o drogach zniszczonych przez szkody górnicze.

Wystarczy przejazd paru ciężarówek z węglem a dziury pojawiają się na nowo / Fot. Małgorzata SarapkiewiczJaki jest stan naszych dróg każdy wie, widzi i... odczuwa. Również i o tym, że eksploatacja górnicza ma „niszczycielski” wpływ na drogi nikogo chyba przekonywać nie trzeba. Z jego skutkami codziennie muszą użerać się kierowcy w każdym mieście i każdej gminie na Śląsku. A wachlarz jest bardzo urozmaicony - od pęknięć zaczynając poprzez garby i koleiny, na dziurach kończąc. Co bardziej nerwowi raz za razem szturmują z interwencją urzędy gmin, miast czy gabinety administratorów dróg. Efekt - najczęściej mizerny, bo z reguły kończy się na odbiciu od drzwi i nieśmiertelnym... - „to nie my, idźcie do kopalni bo ona tam fedruje”.

Na ulicy Zwycięstwa w Knurowie dziur jest więcej niż w markowym serze / Fot. Małgorzata SarapkiewiczNajbardziej zniszczone w powiecie gliwickim drogi mają Knurów, Gierałtowice i Pilchowice. Istnym horrorem jest przejazd ul. Zwycięstwa w Szczygłowicach (dzielnica Knurowa) oraz ul. Ks Roboty w Gierałtowicach. W pierwszym przypadku droga oprócz tego, że co roku z powodu szkód górniczych upada o kilkadziesiąt centymetrów, dodatkowo na całej długości naszpikowana jest dziurami i muldami.

Nie pomaga doraźne łatanie, bo wystarczy przejazd paru tirów (węglarek z pobliskiej kopalni) a w kilka godzin po łacie nie pozostaje nawet wspomnienie. Nie pomaga nawet jazda slalomem, bo mijając jedną dziurę auto wpada w następną. W Gierałtowicach, to czego nie zrujnował ciężki sprzęt pracujący przy budowie autostrady A1, wykończyło wydobycie prowadzone pod gminą z jednej strony przez kopalnię „Knurów-Szczygłowice”, z drugiej przez „Budryk”.

Nad główną drogą w Nieborowicach (gmina Pilchowice - dojazd do trasy szybkiego ruchu Gliwice - Rybnik i autostradę A4) nawet nie ma co szargać sobie nerwów, bo asfalt został tu „wytrzaskany” jeszcze w ub. roku i teraz to jedna, ogromna dziura.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.