Facebook Google+ Twitter

Gliwice. Szantownia 2010

Folk i szanty znów w Gliwicach. Spotkajmy się w „Folkovej Latarni“.

 / Fot. AutorKiedyś w Gliwicach działała tawerna żeglarska, nazywała się „Taverna Folkova Latarnia“ i pełno w niej było szant, piosenek żeglarskich i folkowych klimatów. Spotkajmy się w „Folkovej Latarni“ - pod takim hasłem gliwickie stowarzyszenia „GTW“ oraz „Cała naprzód“ postanowiły wskrzesić tamten klimat i zorganizować w lokalu, gdzie mieściła się dawna „Latarnia“ koncert folkowo-szantowy.

Miłośników szant, piosenki żeglarskiej i folku w każdej postaci zapraszamy na otwarcie wiosennego sezonu żeglarsko-szantowego

9 maja 2010 (niedziela), o godz. 18.00, wstęp: 10 zł
do Klubu Muzycznego „Siódemka” (b. Zielona Gęś)
przy ul. Dworcowej 50-52 w Gliwicach

Wystąpią;
18.00-18.30 - Indygo z Gliwic (szanty i pieśni morza)
18.35-19.35 - Pchnąć w tę łódź Jeża z Chorzowa (folk morski i nie tylko)
19.55-21.25 - Sąsiedzi z Gliwic (folk morski i szanty)

Informacja o wykonawcach:

Sąsiedzi
Jedna z niewielu grup w Polsce, które atrakcyjnie i stylowo przekazują publiczności szerokie spektrum swoich fascynacji muzyką folk, ze szczególnym uwzględnieniem pieśni morskich, w tym również szant. Prężnie rozwijający się, młody zespół, grających folk morski. Działa od 9 lat w Gliwicach. W swej historii zdobył Grand Prix najważniejszych festiwali żeglarskich w kraju, w tym krakowskich "Shanties". Grają muzykę celtycką, śpiewają autorskie piosenki żeglarskie i szanty - marynarskie pieśni pracy (po polsku, angielsku i francusku). Sięgają też do muzyki dawnej i folkloru śląskiego. Koncertują w Polsce i na zagranicznych festiwalach żeglarskich i folkowych. Wydali dwie płyty - "Wrócić do Derry" i "Brocéliande".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.