Facebook Google+ Twitter

Global Cosmed SA ukończył wdrożenie nowego systemu ERP

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-02-04 16:45

Krajowy producenta kosmetyków i chemii gospodarczej Global Cosmed S.A. zakończył wdrożenie nowego systemu SAP All-in-One wspomagającego zarządzanie w firmie.

Nowy system wystartował 1 stycznia 2014 roku i jest wykorzystywany w takich obszarach jak: rachunkowość i controlling finansowy, sprzedaż i dystrybucja, gospodarka materiałowa i magazynowa, kontrola jakości oraz planowanie produkcji. System SAP pozwoli m.in. na dokładną analizę kosztów produkcji, co ma niebagatelne znaczenie dla maksymalizacji wyników na sprzedaży brutto i dla zapewnienia określonej rentowności, zwłaszcza przy produkcji wyrobów sprzedawanych w sieciach handlowych pod markami własnymi.
Wdrożony system udoskonali także procesy związane z zarządzaniem jakością zgodnie z obowiązującymi normami europejskimi wg norm ISO. Pozwoli bardzo szybko i łatwo przeprowadzić proces traceability, czyli dokonać pełnej identyfikacji całego łańcucha dostaw oraz procesów produkcyjnych. Dodatkowo pomoże zoptymalizować gospodarkę magazynową. Pewną zmianą w stosunku do pierwotnych założeń było wdrożenie dodatkowej funkcjonalności: „SAP Handling Unit Management”, która umożliwia m.in. zarządzanie produktami na poziomie opakowań zbiorczych.
Firma BPX wspomagająca wdrożenie systemu zapewnia wsparcie technicznie oraz szkolenia z obsługi poszczególnych modułów SAP dla pracowników Global Cosmed. W związku z powyższym Global Cosmed będzie w stanie dysponować spójnym systemem ewidencji wszystkich kosztów i przychodów.
”Oddany właśnie do użytku system ułatwi nam planowanie oraz osiąganie określonych parametrów biznesowych, a także dalsze podnoszenie jakości raportów i informacji przekazywanych naszym akcjonariuszom oraz inwestorom i instytucjom finansowym”– mówi Ewa Wójcikowska, Prezes Zarządu Global Cosmed S.A.

Dodatkowe informacje:
Global Cosmed S.A. jest nowoczesnym i dynamicznie rozwijającym się przedsiębiorstwem, które produkuje i sprzedaje wyroby z następujących kategorii asortymentowych:
• kosmetyki dla dorosłych, niemowląt i dzieci (płyny do kąpieli, żele pod prysznic i mydła w płynie)
• wyroby chemii gospodarczej (płyny i koncentraty do prania i płukania tkanin, domowe środki czystości i udrożniacze do kanalizacji)
Produkty wytwarzane przez Global Cosmed dostępne są w największych sieciach handlowych w Polsce oraz poza jej granicami m.in. w sieciach: Biedronka, Lidl, Tesco, Aldi czy Kaufland. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu na rynku, wyspecjalizowanej kadrze oraz nowoczesnym liniom technologicznym wyroby kosmetyczne i chemiczne Spółki charakteryzują się bardzo wysoką jakością oraz innowacyjnością, za które wielokrotnie były nagradzane.
Business Partners eXcellence jest firmą specjalizującą się we wdrożeniach systemów wspomagających zarządzanie klasy ERP i BI. BPX działa na rynku dużych i średnich przedsiębiorstw z różnych branż, a wśród klientów są między innymi: AkzoNobel, DeLaval, Energoinstal, Eurocash, Mittal Steel Polska, Nestle czy ZCH Siarkopol Tarnobrzeg. Więcej informacji o Business Partners eXcellence: www.bpx.pl
(Magdalena Michalewska)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.