Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5374 miejsce

Globalne Nieocieplenie - nowy raport naukowców

Aż 650 naukowców z całego świata uznało, że teoria globalnego ocieplenia nie znajduje pokrycia w faktach i powinna zostać odrzucona. Wzrost temperatur na Ziemi w ostatnich latach to głównie efekt aktywności Słońca, nie zaś człowieka.

 / Fot. screen ze strony http://epw.senate.gov/public/index.cfm?FuseAction=Minority.Blogs&ContentRecord_id=2674e64f-802a-23ad-490b-bd9faf4dcdb7Uczestnicy poznańskiego szczytu ONZ poświęconego Globalnemu Ociepleniu będą musieli skonfrontować swoje opinie z raportem przygotowanym przez ponad 650 naukowców z całego świata, którzy krytykują doniesienia na temat zmian klimatycznych głoszone przez IPCC (Międzynarodowy Panel ds. Zmian Klimatu) oraz byłego wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych Ala Gora. Raport mniejszości senackiej USA zostanie opublikowany w ciągu najbliższych dni. Zawiera stanowiska ponad 12–krotnie większej liczby ekspertów, niż ta, którą dysponują Narody Zjednoczone (52 osoby). To uzupełnienie do poprzedniego raportu, podpisanego przez 400 badaczy.

***
Czytaj też inne materiały naszych autorów o przyczynach ocieplenia klimatu:
Zwierzęta zabijają nas swoimi odchodami...
Wodzeni za nos przez ekologów?
Wody (nie) pod dostatkiem
***

Opinie naukowców zostały zebrane przez amerykańską Heritage Foundation, najbardziej szanowaną organizację typu think tank w Stanach Zjednoczonych. Naukowcy, którzy współtworzyli raport są sceptyczni wobec rewelacji swoich kolegów po fachu, przepowiadających katastrofalne skutki ludzkiej działalności i jej wpływu na środowisko. Oto fragmenty wypowiedzi niektórych badaczy, które znaleźć będzie można w raporcie Heritage Foundation:
„Jestem sceptykiem… globalne ocieplenie stało się nową religią” – zdobywca Nagrody Nobla z dziedziny fizyki, Ivar Giaever.

„Modele i prognozy IPCC są niepoprawne, ponieważ opierają się jedynie na modelach matematycznych i prezentują rezultaty i scenariusze, które nie uwzględniają, na przykład, aktywności Słońca” - Victor Manuel Velasco Herrera, badacz z Instytutu Geofizyki na Narodowym Autonomicznym Uniwersytecie Meksyku.

„Obawy związane z ociepleniem są największym skandalem w historii… kiedy ludzie dowiedzą się jaka jest prawda, poczują się oszukani przez naukę i naukowców” – dr chemii Kiminori Itoh, japoński badacz, członek Międzynarodowego Panelu ds. Zmian Klimatu ONZ.

„Ile jeszcze lat Ziemia musi się oziębiać, zanim zrozumiemy, że planeta się nie ogrzewa? Przez ile lat to oziębianie musi jeszcze potrwać?” – geolog, dr David Gee, przewodniczący komisji nauki w czasie Międzynarodowego Kongresu Geologicznego w 2008 r.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 12.03.2009 21:19

duży + za odrobinę prawdy w tym zakłamanym (za pieniądze lub ze zwykłej głupoty) świecie BRAWO za odwagę :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.