Facebook Google+ Twitter

Globalne ocieplenie klimatu ziemskiego, to jeszcze jeden mit?

Z okazji odbywającej się w Kopenhadze Konferencji Klimatycznej, ukazało się wiele kontrowersyjnych opinii, m.in. taka, że globalne ocieplenie jest oszustwem.

W pogodzie nie widać ocieplenia / Fot. Wincenty SadowskiNiespotykanie niskie temperatury, wysokie opady śnieżne, nawałnice i zamiecie na świecie, nawet w rejonach, które dotychczas nie zaznały opadów śniegu przeczą teorii globalnego ocieplenia. Według Światowej Organizacji Meteorologicznej (ang. WMO) przeciętna temperatura na Ziemi była w tym roku o 0,44 stopnia Celsjusza wyższa od średniej temperatury w latach 1961 - 1990, wynoszącej 14 stopni, co według mnie mieści się w granicach błędu. Zresztą zjawisko to może być wynikiem przebiegunowania ziemi, a nie zanieczyszczenia atmosfery.

Naukowcy z IPCC (Międzyrządowy Zespół do spraw klimatu) straszą nas twierdzeniem, że jeszcze przed 200 laty poziom dwutlenku węgla w atmosferze wynosił 275 ppm, a obecnie osiągnął wartość 390 ppm.

Pomimo skandalu z fałszowaniem przez korumpowanych naukowców danych o ociepleniu klimatu, nie braniem pod uwagę przeciwnych opinii, na przykład opublikowanego 12 lutego 2009 r. "Stanowiska Komitetu Nauk Geologicznych PAN w sprawie zagrożenia globalnym ociepleniem" ([link], które w Minister środowiska Maciej Nowicki, 4 grudnia podczas konferencji prasowej nt "Między Poznaniem a Kopenhagą - Polska przed Konferencją Klimatyczną ONZ w Kopenhadze" / Fot. Jacek Turczyk /PAPprzystępny sposób wyjaśnia zjawisko ocieplenia i wzrostu poziomu dwutlenku węgla w atmosferze, jako stany cykliczne, mające już swoje odpowiedniki w przeszłości klimatycznej atmosfery ziemskiej), międzynarodowa biurokracja nadal straszy nas katastrofą ekologiczną, jakby rosnące stężenie dwutlenku węgla było trucizną, która zniszczy naszą planetę.
A przecież dwutlenek węgla, jest gazem niezbędnym do rozwoju życia.

Zacytuję tu urywek stanowiska Komitetu Nauk Geologicznych PAN „W ciągu ostatnich 400 tysięcy lat - jeszcze bez udziału człowieka - zawartość CO2 w powietrzu, jak tego dowodzą rdzenie lodowe z Antarktydy, już 4-krotnie była podobna, a nawet wyższa od wartości obecnej. Przy końcu ostatniego zlodowacenia (!), w ciągu kilkuset lat, średnia roczna temperatura globu zmieniała się parokrotnie, w sumie wzrosła prawie o 10°C (!) na półkuli północnej - a więc były to zmiany nieporównanie bardziej drastyczne niż dziś obserwowane”.

Czyżby więc, straszenie nas "globalnym ociepleniem" było oszustwem, skierowanym na ekonomiczne uzależnienie państw rozwijających się i trzeciego świata, od mocarstw ekonomicznych. Niestety na to wygląda, dlatego odbywające się szczyty klimatyczne, to szczyty ogłupiającej poprawności politycznej (politycznej zależności), to szczyty hipokryzji (dobrze, że podjęcie ostatecznych, konkretnych decyzji na szczycie w Kopenhadze przełożono na następny rok).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Czyżbym się mylił?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cieszę się, że tym tekstem, spowodowałem nowe spojrzenie na globalne ocieplenie świata.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moim skromnym zdaniem nie ma globalnego ocieplenia ani globalnego oziębienia tylko mniej lub bardziej gwałtowne zmiany.
Wiedza którą posiadają rządzący światem, pozwala im manipulować opinią publiczną a co za tym idzie wywoływać sztuczne konflikty.
Strach zawsze ma wielkie oczy do póki jest ciemno,jak się rozwidni gdzieś się kurczy a potem znika.
Dlatego kto ma władzę nad energią elektryczną tem pociąga sznurki.
Współczesny europejczyk,amerykanim,japończyk przy zaniku energi elektrycznej choć by na parę tygodni albo umrze z głodu
albo z wyczerpania próbując rozpalić ogień.
Polacy przyzyczajeni przez wieki do kombinowania dadzą sobie radę i to jest pocieszająca wiadomość dla mnie mieszkańca
krainy nad Wisłą no może Bobrzą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No, ale przez odpowiednią kombinację miliardy w tę, albo w tamtą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.