Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8818 miejsce

Globalne ocieplenie może mieć pozytywne skutki? Tak uważa amerykański polityk

Według amerykańskiego polityka Paula LePage'a, globalne ocielenie jest szansą dla rozwoju gospodarki. Z powodu topniejącego lodowca Arktyki, transport morski może przebiegać krótszą drogą.

 / Fot. By Doc Searls from Santa Barbara, USA (2007_11_04_lhr-den_197.JPG) [CC-BY-SA-2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia CommoPaul LePage, amerykański polityk, sceptycznie odnosi się do ocieplenie klimatu. Ostatnio swą wypowiedzią zirytował ekologów. Głosi on, że ocieplenie klimatu jest nie tylko realne, ale to "kopalnia złota". Chodzi mu konkretnie o to, że topnienie arktycznego lodowca mogłoby stworzyć krótszy szlak żeglugowy do Europy, Azji i Rosji. Zmieniłoby to dotychczasową sytuację z trudno dostępnymi portami.

Na jednej z konferencji stwierdził, że wszyscy dostrzegamy tylko złe strony globalnego ocieplenia. Topnienie lodowca sprawi jednak poszerzenie się północnej przełęczy, mającej znaczenie dla transportu morskiego. Polityk przypomniał o transakcji do jakiej doszło w lutym. Maine, stan w USA położony na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego, poszerzył swoją współpracę z islandzką spółką transportu morskiego Eimskip. Otworzono trasę północnej wysyłki , która jest krótsza niż tradycyjna trasa południowa. Prezydent Islandii Olafur Ragnar Grímsson w swoim przemówieniu powoływał się na dobrodziejstwa płynące z otwarcia północnego szlaku handlowego.

Według LePage informacje o globalnym ociepleniu są oszustwem. Ludzie wybierają tylko te dane, które potwierdzają ich opinie. Nawet Owen Peterson, brytyjski sekretarz ds. środowiska uważa, że wzrost temperatury może oznaczać więcej roślin uprawnych na północy oraz mniej śmiertelnych ofiar w zimie. Globalne ocieplenie nie jest tak katastrofalne w swojej prognozie jak sądziliśmy na początku - podkreśla Peterson. Może więc, szklanka jest do połowy pełna?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Wszystko okaże się w praniu , pożyjemy to i zrozumiemy , ile plusów a ile minusów , kto na tym straci a kto zyska.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A co na to Golfsztrom ? nagłe pojawienie się dużej ilości słodkiej wody zmieni jej gęstość i temperaturę prądów. Tego scenariusza nie jest w stanie nikt przewidzieć. Żadna z wielu symulacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.