Facebook Google+ Twitter

Globalne oziębienie klimatu ziemskiego bardziej prawdopodobne

Sroga zima i zimna wiosna spłatała figla naukowcom z WMO (Światowej Organizacji Meteorologicznej) straszącej nas ociepleniem klimatu z powodu wzmożonej emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

W artykule z 22 listopada 2009 r „Globalne ocieplenie klimatu ziemskiego to jeszcze jeden mit”, przy okazji odbywającej się w Kopenhadze Konferencji Klimatycznej napisałem: „dobrze, że podjęcie ostatecznych, konkretnych decyzji na szczycie w Kopenhadze przełożono na następny rok”. Zadałem też pytanie: „Czyżby więc, straszenie nas "globalnym ociepleniem" było oszustwem, skierowanym na ekonomiczne uzależnienie państw rozwijających się i trzeciego świata, od mocarstw ekonomicznych” (płacenie ogromnych kar za zanieczyszczenie powietrza, lub zakup drogich zachodnich technologii, czy urządzeń do filtrowania zanieczyszczeń).

Bzy kwitną od miesiąca / Fot. Wincenty SadowskiW artykule Teraz najlepszy czas na następną Konferencję Klimatyczną napisałem: „niespotykanie niskie temperatury, wysokie opady śnieżne, nawałnice i zamiecie na świecie, nawet w rejonach, które dotychczas nie zaznały opadów śniegu, byłyby świetnym "memento", do przebiegu obrad nad tym jak zaradzić globalnemu ociepleniu na ziemi”.

W powodzi katastroficznych doniesień o katastrofie pod Smoleńskiem, o powodzi w Polsce, nie zauważamy zmian w atmosferze, niespotykanie zimnej wiosny, nie widzimy oziębienia klimatu i spowodowanej nim opóźnionej wegetacji roślin. Tego chyba jeszcze nie było, aby kasztany i bzy kwitły miesiąc (zaczęły kwitnąć na początku maja i kwitną jeszcze w czerwcu).

W ogrodach nie wschodzą posiane nasiona warzyw (za zimno), chociaż to już początek Od miesiąca kwitną kasztany! / Fot. Wincenty Sadowskiczerwca, a nawet jak próbują wzejść, to są wydziobywanie przez głodne ptaki, które z powodu
opóźnionej wegetacji roślin szukają pożywienia, jakiego się da i gdzie się da (podobnie jak głodne dzikie zwierzęta wychodzą z lasów do miast w poszukiwaniu pożywienia).

Oziębienie klimatu (sroga zima, zimna wiosna), stało się faktem, bardziej prawdopodobnym niż globalne ocieplenie, ogłaszane przez naukowców z WMO, którzy mam nadzieję, wycofają się ze swoich niesprawdzających się twierdzeń o globalnym ociepleniu, w wyniku których wisi nad nami "Miecz Damoklesa" w postaci kar za zanieczyszczenie powietrza.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Sztuczka z "globalnym ociepleniem" ma swoje realne podstawy. Trzeba tylko na to spojrzeć "globalnie". My w swoich maleńkich budżetach domowych możemy wykonywać tylko maleńkie ruchy dla załatania "łatek". Koncerny na odpowiednią politykę mogą wydawać miliardy, żeby kilkakrotnie więcej zarobić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A pszczelarze rozpoczęli dokarmianie rojów.
Też już kiedyś zwróciłem uwagę : link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wyrażałem swój pogląd o bajkach z ociepleniem... Twierdziłem, że wracamy do normalnych klimatycznych zjawisk związanych z porami roku. Nawet się cieszyłem, że w końcu jest w miarę normalna zima i dzieci będą wiedziały co to jest śnieg. Wszędzie, gdzie się dało mówiłem o dowodach na ochłodzenie klimatu... Teraz wiem, że nie byłem w tym odosobniony.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak się zastanawiam, czy nie powinniśmy zwiekszyć emisji dwutlenku węgla, może było by cieplej (jak to sugerują naukowcy).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.