Facebook Google+ Twitter

Globalni grabieżcy! O przyczynach kryzysu ekonomicznego na Bałkanach

Niezwykła opłacalność handlu rządowymi papierami dłużnymi doprowadziła Grecję do stanu dramatycznego zadłużenia w wyniku szalejącej spekulacji. Globalni spekulanci finansowi zarobili na tym krocie - kosztem obywateli zadłużonych krajów.

Sonda

Kto jest sprawcą zadłużenia Grecji i krajów sąsiednich?

Sprawcami zadłużenia Grecji, rozlewającego się na inne zadłużone kraje, są największe międzynarodowe instytucje finansowe notowane na Wall Street, z bankiem inwestycyjnym Goldman Sachs na czele.

biznes.onet.pl

Bank ten należy do grona największych spekulantów na światowych rynkach finansowych. Był jednym z sprawców światowego kryzysu finansowego, ale też najwięcej potrafił na nim zarobić. Odzwierciedleniem tego są kosmiczne płace członków zarządu banku.

pb.pl

Zadłużenie Grecji i krajów sąsiednich wynika wyłącznie z nakręcania spirali spekulacji na rządowych papierach dłużnych. Na tej grze zarabiał każdy uczestnik tego rynku, poza zadłużonym krajem.

W mojej ocenie stało się tak dlatego, ponieważ instrumenty finansowe, które rzekomo miały zabezpieczyć rząd przed niewypłacalnością, dały spekulantom finansowym możliwość zarobienia olbrzymich pieniędzy na grze spekulacyjnej na obniżkę wiarygodności kredytowej Grecji i innych krajów, kosztem rosnącego ich zadłużenia.

Im bardziej więc kraj był zadłużony, tym więcej mógł zarobić sam spekulant. Stąd też spekulacja na rynku papierów dłużnych osiągnęła tak olbrzymie rozmiary, rozlewając się na sąsiednie zadłużone kraje. Nie jest wykluczone, że w tę "grę" mogą być też zamieszane liczące się światowe agencje ratingowe.

Dlatego też całkiem nie przypadkowo, Warren Buffet - największy inwestor giełdowy - określił "CDS" mianem finansowej broni masowej zagłady!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.