Facebook Google+ Twitter

Globish nowym językiem biznesu

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-09-20 14:18

Termin "globish" utworzony został w 1995 roku przez Jeana-Paula Nerriere. Globish wykorzystuje podstawowe reguły gramatyczne języka angielskiego oraz zbiór 1500 najczęściej używanych angielskich słów.

Połączenie tych dwóch elementów ma zagwarantować umiejętność skutecznej komunikacji. Ta uproszczona wersja stosowana jest przez osoby, których językiem ojczystym nie jest angielski.

Na stronie www.jpn-globish.com dostępny jest słownik globish. Zaczyna się on od słowa „able”, a kończy się na „zero”. Zwroty z języka globish są często używane w środkach nowoczesnej komunikacji: „lol”, „gr8”, „2m” i „u”. Znany angielski idiom: „A friend in need is a friend indeed” w globish brzmi następująco: „E frend in nid iz a frend indid”.

Twórca tego języka twierdzi, że krótkie i jasne zdania ułatwiają komunikację z innymi ludźmi w różnych aspektach życia, np. w sytuacjach biznesowych. Według ekspertów osoba poświęcająca na naukę globish godzinę dziennie jest w stanie opanować go zaledwie w ciągu 6 miesięcy.

Język angielski od wielu już lat jest powszechnie używany na całym świecie. Osoby, które dopiero zaczynają się uczyć tego języka, przeraża liczba czasów, słów i zasad gramatycznych, które muszą opanować. Przeciętny słownik języka angielskiego zawiera 7500–8500 słów. Alternatywą dla takich osób może być język globish. Co prawda, znajomość tylko 1500 słów może nie wystarczyć, by móc swobodnie rozmawiać na każdy temat. Może to być jednak dobry początek, by poszerzać dalej swoją wiedzę językową.

Roman Cieciuch
Zielona Linia

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.