Facebook Google+ Twitter

Globisz dla Wiadomości24.pl: - Musimy uważać na wszystkich!

Do meczu Polska-Niemcy zostało kilkadziesiąt minut. Specjalnie dla Wiadomości24.pl obecny trener reprezentacji Polski do lat 17, Michał Globisz zgodził się na krótką rozmowę.

Michał Globisz (na dole, w środku). / Fot. Dariusz Kwiecień/ "Głos Wielkopolski"Na kogo z ekipy niemieckiej Leo Beenhakker powinien zwrócić uwagę?

- Na wszystkich. W tej chwili kryje się strefowo i nie można opierać się na kryciu jednego, dwóch lub trzech zawodników. Każdy z piłkarzy przeciwnika jest groźny i trzeba na wszystkich uważać.Czy brak na prawej stronie Kuby Błaszczykowskiego może wpłynąć negatywnie na nasze ataki skrzydłami?

- Nie sądzę. Według mnie Wojciech Łobodziński nie jest gorszym piłkarzem od Kuby Błaszczykowskiego.Czy Marcin Wasilewski, Jacek Bąk, Michał Żewłakow i Paweł Golański mogą powstrzymać "niemiecki czołg"?

- Mogą powstrzymać, jeśli dobrze zagrają i będą mieli pomoc w postaci zawodników z linii pomocy i ataku. Dzisiaj broni się całym zespołem więc wszystko zależy od komunikacji między zawodnikami.Jak pan uważa, czy "walka" niemieckich gazet z polskimi wpłynęło jakoś na psychikę piłkarzy obydwu zespołów?

- Nie. Ta sytuacja mogła wpłynąć jedynie na kibiców oraz media. Piłkarze mają swój cel i skupiają się tylko na meczu.Polska determinacja wygra z niemiecką pewnością ?

- W Klagefurcie będzie remis :).

**

Michał Globisz z zespołem narodowym doszedł do II rundy eliminacji Mistrzostw Europy U-17. Przez większość kariery trenerskiej był związany z Lechią Gdańsk oraz jedną z młodzieżowych reprezentacji Polski. Największym sukcesem trenera, urodzonego w Poznaniu, jest zdobycie mistrzostwa Europy w 2001 roku z reprezentacją Polski do lat 18.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.