Facebook Google+ Twitter

Głód i tortury. Koszmar w północnokoreańskich obozach pracy

ONZ powołało trzyosobową komisję badającą przejawy łamania praw człowieka w Korei Północnej. Ze wstępnych relacji wynika, że dochodzi tam do nagminnych przypadków brutalnego znęcania się nad więźniami - podaje TVN24.

 / Fot. Sven Unbehauen/CC-BY-SA-2.5 and older versions (2.0 and 1.0)Zdaniem ONZ w północnokoreańskich ośrodkach internowania może znajdować się nawet 200 tys. więźniów. O warunkach życia w tych miejscach opowiedzieli członkom komisji ci, którym udało się z nich uciec. TVN24 przytacza najbardziej wstrząsające zeznania.

"Byłem wdzięczny, że ucięto mi tylko jeden palec"


31- letni Shin Dong Hiuk przyszedł na świat w obozie. Gdy miał kilkanaście wydał, planujących ucieczkę matkę i brata. Ich egzekucja dokonała się na jego oczach. Jemu samemu ucięto palec za upuszczenie maszyny do szycia. - Nie miałem pojęcia, co mnie czeka... sądziłem, że odetną mi całą rękę - zeznaje.

"Błagała strażnika, by oszczędził życie jej dziecka"


Matkę nowo narodzonego dziecka zmuszono do jego zabicia. Bito ją tak długo, aż ustąpiła i zanurzyła głowę noworodka z misce z wodą. - Płacz ucichł, a na powierzchnię wody wypłynął bąbel powietrza, gdy noworodek umarł. Babcia dziecka, która odebrała poród, cichutko wyciągnęła je z miski - relacjonuje 34- letnia Jee Heon-a.

Opowiada też o zmaganiach z olbrzymim głodem. Wychudzeni więźniowie mieli zapadnięte oczy i swoim wyglądem przypominali zwierzęta. Żywili się solonymi skórami żab, które przechowywali w plastikowych pojemnikach.

"Korea to twardy orzech do zgryzienia"


Raport podsumowujący pracę Komisji ma powstać do marca 2014r. - podaje TVN24. Eksperci nie liczą na skuteczność podjętych przez ONZ działań. Bill Schabas, profesor prawa międzynarodowego na Uniwersytecie Middlesex twierdzi, że sytuację mogą zmienić jedynie znaczące zmiany polityczne w Korei Północnej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Wstrząsające. Większość ludzi wolała by o tym nie wiedzieć i udawać, że takie rzeczy się nie dzieją. Dobrze, że ONZ interesuje się takimi sprawami i usiłuje zrobić cokolwiek. Milczenie, jest niczym innym jak przyzwoleniem na zło.

Komentarz został ukrytyrozwiń

ONZ?????? Oni Nic nie Zrobią! Chyba, że chcą się przelecieć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.