Facebook Google+ Twitter

Głodne dzieci są wśród nas

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2007-09-11 09:04

Co trzecie dziecko w Polsce jest niedożywione. Średnio 18 uczniów w szkołach podstawowych i gimnazjach potrzebuje dożywienia, a nie jest objęte żadnym programem pomocy. Zaś w co trzeciej polskiej szkole dzieci nie mogą jeść obiadów, ponieważ nie ma w niej warunków do ich przygotowywania i wydawania.

To niektóre z badań przeprowadzonych w ramach nowej edycji kampanii „Podziel się posiłkiem”. Efektem czterech poprzednich edycji było wydanie niemal 4 tys. posiłków najbardziej potrzebującym dzieciom w Polsce. By wspomóc program, wystarczy kupować produkty, na których znajduje się charakterystyczne logo - talerzyk z hasłem kampanii.

Część zysków z ich sprzedaży przeznaczonych zostanie na dożywianie dzieci, także poprzez tworzenie stołówek, zakładanie ogródków warzywnych przy szkołach. Ponadto w dniach 28 i 29 września Banki Żywności – partner strategiczny kampanii - w centrach handlowych na terenie całego kraju zorganizują zbiórkę żywności.

Marek Borowski, prezes zarządu BŻ wśród najpotrzebniejszych produktów wymienia cukier, ryż, płatki śniadaniowe, odżywki dla dzieci, dżemy, olej, makarony i konserwy. – Ani przez chwilę nie zastanawialiśmy się, czy przyłączyć się do kampanii. Podobną misję realizujemy od 10 lat – informuje Borowski. Uważa, że problem głodnych uczniów dotyka też Warszawy.– Skala problemu w stolicy jest mniejsza, niż np. w Małopolsce, na Pomorzu czy na Śląsku, ale istnieje.

Więcej informacji na temat na stronie: http://www.bankizywnosci.pl

Kamilla Gębska, Polskapresse

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Marek Wagemann
  • Marek Wagemann
  • 18.08.2011 22:28

Głodne dzieci w Polsce ! W XXI wieku ! W demokratycznym państwie prawa urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej ! To normalka, podobnie jak w Korei Północnej !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.