Facebook Google+ Twitter

Głodówka na Stadionie Narodowym. Zaczął Filipińczyk, dołączyło do niego 39 osób

Na Stadionie Narodowym już 40 osób prowadzi głodówkę. "Będziemy głodować, dopóki nie zostaną wypracowane mechanizmy rekompensat za straty spowodowane zmianami klimatu" - poinformował Filipińczyk Naderev Sano.

 / Fot. PAP/Radek PietruszkaW głodówce na Stadionie Narodowym bierze udział 40 osób, przede wszystkim delegacja z Filipin. Planują do nich dołączyć kolejni uczestnicy szczytu klimatycznego oraz zagraniczni studenci. "Musimy wyznaczyć czerwoną linię podczas tego szczytu i wezwać do rzeczywistego działania oraz pokazać, że globalne społeczeństwo domaga się od przywódców państw wzięcia w końcu odpowiedzialności za kryzys klimatyczny" - twierdzi Nigel Crawhall, ekolog z Republiki Południowej Afryki.

Uczestnicy głodówki przykleili sobie do piersi czerwoną kropkę. Twierdzą, że nie skończą protestu, dopóki nie zostanie wypracowane porozumienie ws. rekompensat za straty spowodowane zmianami klimatu.

Jako pierwszy głodówkę ogłosił Filipińczyk Naderev Sano - informuje gazeta.pl. Oznajmił, że w geście solidarności z rodakami poszkodowanymi przez tajfun Haiyan, będzie odmawiał przyjmowania posiłków do momentu, w którym nie zostanie podjęta decyzja o pomocy krajom poszkodowanym przez globalne ocieplenie.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.