Facebook Google+ Twitter

Głodzić żonę, jeśli odmawia seksu

Prawo zezwalające mężowi głodzić żonę, jeśli ta odmawia mu seksu, weszło w życie w Afganistanie. Prezydent Hamid Karzai sprzedał kobiety, za poparcie konserwatywnych szyitów w przyszłotygodniowych wyborach - kometują krytykujące nowe zapisy organizacje kobiece.

BBC / Fot. screenKarzai już raz próbował regulować życie rodzinne szyickiej mniejszości w Afganistanie. W wyniku protestów wycofał się z postanowień. Druga, "łagodniejsza" wersja przepisów jest wciąż krytykowana i określania mianem niezwykle "represyjnej".

W świetle opublikowanych zapisów, mąż może głodzić swoją żonę jeśli ta odmówi współżycia z nim. Bez zgody małżonka kobieta nie może podjąć pracy. Wyłączne prawo do opieki nad dziećmi mają ojcowie i dziadkowie.

Wcześniejsze przepisy wskazywały, że szyitka powinna uprawiać seks z mężem minimum 4 razy w tygodniu.

Oburzone wprowadzonymi regulacjami są organizacje kobiecie w Afganistanie. - Najważniejsze dla Karzaja jest poparcie fundamentalistów, on sądzi że ich poparcie będzie mu potrzebne w trakcie wyborów prezydenckih - komentuje Rachel Reid z Human Rights Watch.

Źródło: BBC

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (26):

Sortuj komentarze:

U nas to nie przejdzie dopóki ten odłam Islamu w Polsce się nie rozprzestrzeni na tyle, by móc o takich rzeczach decydować.
Trzeba uszanować cudzy światopogląd nawet, jeżeli ktoś się z nim nie zgadza, nie podziela go, nie rozumie, nie akceptuje. W końcu każdy ma jakieś podstawy; dla niektórych dyskusja na bazie neutralnych aksjomatów jest niemożliwa. Zwłaszcza, kiedy chodzi o sprawy dotyczące życia bazującego na poznaniu religijnym. Choć moim zdaniem to co jest opisane w tym artykule mało ma wspólnego z Allahem.

Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

pani Barbaro... ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

jeśli kobieta odmawia seksu, to znaczy że poprzedni raz był kiepski i odebrał jej ochotę na następny. Ot. co!

Tylko dla mężczyzn , gdy on nie może i jak ona nie chce = zawsze winna jest kobieta, ale że ON jest do kitu , tego pod uwagę nie bierze.
to oczywiście też był żart. i kpina . jak i wypowiedzi poprzedników ;)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Adamie, kobiety nie przegadasz, to one wypowiadają dziennie kilka tysięcy słów więcej (statystycznie).
No a jak Wam nie pasują tacy faceci, to sobie poszukajcie bardzo sfeminizowanych. I gitara.

Troszkę więcej dystansu...

Komentarz został ukrytyrozwiń

No ok, ok. Nieważne. To nie jest takie ważne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I kto tu uogólnia. Ja nie miałam do nikogo pretensji. Podzieliłam się tylko pewną smutną obserwacją. Bardzo wziąłeś to do siebie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakie uderz w stół? Ja byłem jednym z żartujących sobie. Do nich miałyście pretensje. Ja odpisałem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Uderz w stół...? "Ostatnio mam wrażenie, że WIELU facetów zanim dojrzeje, umiera. Smutne." Wielu nie znaczy wszyscy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Artur ja się nie czuję niedojrzały. Mów za siebie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Same przyznajecie, że pomysł głodzenia kogoś za brak seksu jest śmieszny a później jakieś pretensje. Bo z żartami to jest tak, że to co jednego śmieszy innego już nie. I Olu na każdy temat wolno żartować. To jest właśnie w definicji żartu. To nie ma nic wspólnego z popieraniem danego zjawiska. Ja bym powiedział, że żartowanie z tego nowego prawa w Afganistanie może być zrozumiane właśnie jako jego potępianie.

""Dramatem mężczyzny jest jeśli mu się odmawia seksu"/ również dramatem kobiet, gdy znajdują się w tej sytuacji, a także gdy się ich do niego zmusza."

A czy ja mówię, że nie?

PS Stosunek do kobiet mam IDEALNY (specjalnie piszę dużymi literami) a tutaj to jest tylko głupi internet, przez który człowieka i tak nie da się poznać. Nie znacie mnie na co dzień więc proszę nie komentować bo sobie nic wmówić nie dam. Nie obchodzi mnie jakie macie relacje z mężczyznami. To nie jest moja wina. Ja za to nie odpowiadam. Feministą nie jestem (ale i za patriarchatem też nie). Ale to, że kobiety kocham nie znaczy, że będę jakimś pantoflarzem i podnóżkiem, który się będzie w kółko poniżał, przepraszał za to, że jest facetem a na koniec da sobie obciąć lewe ucho za możliwość wiadomo czego. Chcecie sobie tresować mężczyzn to sobie tresujcie a później wierzcie w te kłamstwa, które wam mówią. Ja pozostanę sobą. Dla mnie się liczy szczerość i brak masek.

Ogólnie mam taką zasadę, że jestem sobą i jak komuś to pasuje to okej a jak nie to też okej.

A na koniec radzę posłuchać samych siebie jak to się czasami okrutnie żartuje z mężczyzn między sobą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.