Facebook Google+ Twitter

Głogowski urzędnik zafundował aborcję

  • Źródło: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
  • Data dodania: 2006-12-09 07:56

Tomasz T., 48-letni naczelnik wydziału środowiska urzędu miejskiego, spędził noc w policyjnym areszcie. W czwartek po południu policjanci zatrzymali go pod zarzutem przekazania pieniędzy na aborcję

Mężczyzna na przełomie października i listopada wręczył 3500 zł 38-letniej głogowiance, jak się dowiedzieliśmy – prostytutce. Kobieta zapłaciła tymi pieniędzmi lekarzowi za usunięcie ciąży. – Podczas przesłuchania Tomasz T. przyznał się do stawianych zarzutów – powiedział nam Krzysztof Cichla z głogowskiej policji.
Wczoraj rano policjanci przedstawili dokumenty z przesłuchania prokuratorowi. – Przestępstwo, którego dopuścił się Tomasz. T., zagrożone jest karą pozbawienia wolności do trzech lat – wyjaśnia Liliana Łukasiewicz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy.
Po południu urzędnik wyszedł na wolność. – Prokuratura zastosowała wobec niego środek zapobiegawczy w postaci zakazu opuszczania kraju i poręczenie majątkowe w wysokości dwóch tysięcy złotych – powiedział nam Wojciech Czerwiński, prokurator rejonowy w Głogowie.
– Nie mam jeszcze oficjalnych informacji o zatrzymaniu urzędnika. W tej chwili więc nie mogę niczego postanowić w jego sprawie – tłumaczył Jan Zubowski, prezydent Głogowa, gdy spytaliśmy go, jakich konsekwencji może się spodziewać Tomasz T.
Sprawa wręczenia pieniędzy na aborcję została ujawniona przy okazji innej, prowadzonej przez prokuraturę. Według naszych informacji policja prowadzi dochodzenie w sprawie szantażowania znanych w Głogowie osób przez miejscowe prostytutki.
SMS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Obywatel dla urzędnika, czy urzędnik dla obywatela?

http://www.wnowogardzie.pl/aktualnosci/burmistrz-i-sprawa-miesa/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.