Facebook Google+ Twitter

Głogowskie Spotkania Jazzowe powiązane z konkursem

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-10-25 13:11

Głogowskie Spotkania Jazzowe to impreza, która już po raz 27. zagości w mieście Głogów. Jesień jazzowa stała się wizytówką tego miasta, a wyjątkowo w tym roku organizatorzy w związku z festiwalem ogłosili atrakcyjny konkurs.

Festiwal jazzowy w Głogowie wystartował w 1985 roku z inicjatywy Zbigniewa Rybki i Mirosława Grzeszczaka, wówczas na głogowskiej scenie zagościli: "Labolatorium" i "Jazz Trio". Zainteresowanie pozytywnie zaskoczyło organizatorów, zapadła więc decyzja o kontynuowaniu imprezy i tak - nieprzerwanie - Głogowskie Spotkania Jazzowe odbywają się do dziś.

W tym roku Głogowskie Spotkania Jazzowe trwają 3 dni, nie licząc imprez towarzyszących. Pierwszego dnia, 28 października 2011 w sali widowiskowej, odbędzie się koncert BALLADS FOR ELLA – Ewa Uryga & Brian Fentress - to nie lada gratka dla fanów twórczości Elli Firtzgerald, która swą osobowością i talentem zafascynowała polską wokalistkę jazzową - Ewę Urygę. Gościem koncertu będzie Brian Fentress, którego nazwisko znane jest wszystkim miłośnikom muzyki jazzowej. Tego samego dnia, o godzinie 20.00 w klubie EmPub odbędzie się koncert „Julka Sawicka Project”, a w pubie Fuego - S. Graniasty Quartet, D. Mąkosa Trio – Jam Session. To młodzi artyści, którzy swymi talentami śmiało torują sobie drogę do największych scen polskiej muzyki jazzowej.

Drugiego dnia, w sobotę 29 października 2011, w pubie EmPub odbędą się dwa koncerty: Agnieszka Hekiert & Krzystof Herdzin Trio oraz "THE OTHER SOUND" Buczkowski- Troczewski. Nazwiska artystów: Agnieszka Hekiert, Krzysztof Herdzin, Robert Kubiszyn, Cezary Konrad, także duet Jarka Buczkowskiego i Dawida Troczewskiego, są najlepszą wizytówką świadczącą o jakości tych koncertów.
( )

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ania Izdebska
  • Ania Izdebska
  • 02.11.2011 10:53

Byłam, widziałam, super było! Głogów od lat robi świetne festiwale jazzowe, aż dziwne, że w takim małym mieście da się tyle zrobić w tym temacie, a dla przykładu u nas - we Wrocławiu - tak mało dobrych, jazzowych imprez... podziwiam organizatorów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.