Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2058 miejsce

Głos, który nie umiera - Freddie Mercury

12 grudnia 1969 postanowił, że odkręci ciężką podstawę statywu, która przeszkadzała mu w poruszaniu się po scenie. Z czasem ta czynność stała się jego cechą charakterystyczną. Kto to był?To oczywiście nieodżałowanej pamięci Freddie Mercury!

Sonda

Którą piosenkę Freddie'go Mercury'ego lubisz najbardziej?

 / Fot. S_Werner, CC BY-SA 3.0 / WikipediaMichael Jackson powiedział, że jest jego fanem. Dla Katy Perry ciągle jest inspiracją. Pseudonim Lady Gagi powstał od utworu "Radio Gaga" formacji Queen, której Mercury był wokalistą. Zdaniem Montserrat Caballe, wraz z którą śpiewał utwór "Barcelona", różnica między Nim a resztą gwiazd rocka jest taka, że on sprzedaje swój głos. Sam o sobie powiedział, że jest muzyczną prostytutką.

Tak w dużym skrócie można scharakteryzować twórczość i wpływ na muzykę współczesną Farrokha Bulsary, znanego szerzej jako Freddie Mercury, genialnego wokalisty grupy Queen, twórcy wielu hitów, w tym utworu, który jest uważany za najlepszy w historii muzyki popularnej:Z Zanzibaru do stolicy Imperium


Wokalista i autor tekstów wielkich hitów grupy Queen urodził się 5 września 1946 roku na Zanzibarze, ówczesnej kolonii brytyjskiej. Mały Farrokh został posłany do szkoły prowadzonej przez brytyjskie zakonnice, a następnie uczył się w brytyjskiej szkole z internatem w Panchgani w Indiach. Tam też
zaczęto wołać na niego Freddie. Na Zanzibar młody Bulsara powrócił w 1963 roku, by kontynuować naukę w szkole przy klasztorze św. Józefa, jednak wybuch wojny domowej spowodował, że po roku wraz z rodzicami wyemigrował do Londynu.
Freddie z rodziną zamieszkał w zachodniej części miasta, w dzielnicy Hounslow. W tym samym roku młodzieniec skończył technikum, a następnie ukończył studia na wydziale grafiki. W 1969 roku Farrokh zdobył dyplom ze sztuki grafiki i projektowania. W międzyczasie pracował w sklepie z używaną odzieżą w Kensington Market, gdzie poznał Rogera Taylora.

Czytaj dalej ---->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Krzysztof
  • Krzysztof
  • 13.12.2011 11:58

Freddie Mercury był niepowtarzalny, niezastąpiony. Miał atomowy głos któremu nikt nie dorówna.

Był też ojcem sukcesu Queen, ekscentrykiem, wybitnym artystą, był po prostu geniuszem!

Tak jak inne ikony popkultury Freddie będzie żył wiecznie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.