Facebook Google+ Twitter

"Głos ludu" - akcja lokalnych dziennikarzy

Od czterech tygodni dziennikarze rozgłośni Nasze Radio i tygodnika Siedem Dni organizują akcję "Głos Ludu". Jej celem jest spotkanie się z mieszkańcami osiedli Sieradza i Zduńskiej Woli oraz zapoznanie się z ich codziennymi problemami.

Dziennikarze z Naszego Radia podczas akcji / Fot. Piotr AndrzejakDziennikarze w każdy czwartek w Sieradzu i piątek w Zduńskiej Woli, przez wakacje, będą spotykać się z mieszkańcami. Dziś dziennikarze czekali na mieszkańców Sieradza na ul. Aleja Pokoju, ale kolegów i koleżanki z mikrofonami można było spotkać także w Parku Broniewskiego.

Mieszkańcy poruszają wiele problemów: kwestię dziurawych chodników, za wysokich krawężników, problemów z piratami na drogach - z tym m.in. nie mogą sobie poradzić mieszkający w rejonie ul. Mickiewicza w Sieradzu.

Inne problemy sygnalizują natomiast mieszkający na osiedlu Kopernika. Tu największą bolączką jest brak połączenia autobusowego z centrum miasta, dlatego ludzie mają problem z dotarciem do lekarza czy urzędu. Istotną kwestią jest brak poczucia bezpieczeństwa, w godzinach wieczornych starsi ludzie boją się wychodzić nawet na krótki spacer. Sieradzanie dostrzegają jednak także zmiany na lepsze. Ich miasto staje się ładniejsze i bardziej kolorowe.

Dziennikarze podsumują akcję 4 września. Zwrócą się do odpowiednich instytucji, które mogą odpowiedzieć na pytania mieszkańców i odnieść się do ich próśb. Kolejna akcja "Głos Ludu" już za rok. Będzie świetną okazją do sprawdzenia, jak bardzo zmieniło się miasto w ciągu roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.