Facebook Google+ Twitter

Głos z Izraela: "Rosja wytnie brunatnego raka z ciała Ukrainy"

Znany izraelski polityk, publicysta i teolog Avigdor Eskin udzielił wywiadu dla Głosu Rosji, w którym uznał rosyjskie działania na Ukrainie za świętą misję w obronie Europy przed powrotem nazizmu.

Wielu obywateli Izraela pała niechęcią do nacjonalistów ukraińskich jako zabójców ich przodków. http://www.flickr.com/photos/80269623@N00/2178623579/in/photolist-4jw1Tv / Fot. steveslep"Był już najwyższy czas, aby rozdać broń wszystkim siłom, które przeciwstawiają się ofensywie neonazistów." - powiedział znany izraelski działacz tamtejszej prawicy narodowej, były radziecki dysydent oraz izraelski bohater wojenny. Jego zdaniem obecna sytuacja na Ukrainie powstała w wyniku fałszywych rachub i wiarołomstwa rządów państw zachodnich. Krytykując podstawy formalnej demokracji powiedział: "Akt głosowania, nie będący sam w sobie niczym prócz pewnej procedury technicznej, został podniesiony do rangi bożka. Natomiast społeczeństwo, które ma istnieć i przetrwać, wymaga czego innego, a mianowicie wspólnoty podstawowych zasad, na których opiera się jedność narodowa oraz wspólnej kultury."

Następnie poddał krytyce politykę Zachodu wobec Ukrainy jako "akt sprzeniewierzenia się nawet tej procedurze technicznej i jej rzekomej świętości, a także jaskrawy przykład podwójnej moralności". Za niebywały skandal należy uznać poparcie przez państwa zachodnie obalenia demokratycznie wybranego prezydenta, ale uznanie rządu, w skład którego według jego oceny wchodzą neonaziści to szczyt wszystkiego. "Po raz pierwszy od zakończenia drugiej wojny światowej do władzy dorywa się partia, która otwarcie wychwala hitlerowskich zbrodniarzy." Miał zapewne na myśli rozpowszechnione na zachodniej Ukrainie nawiązywanie m. in. do szlaku, jaki przeszła dywizja Waffen SS "Galizien", a wymienia wprost Banderę i Szuchewycza - przywódców OUN-UPA.

http://german.ruvr.ru/2014_03_03/Avigdor-Eskin-Die-Ukraine-tritt-in-eine-Zeit-der-Wirren-ein-2010/

Dla równowagi trzeba dodać, że p. Eskin jest postrzegany w Izraelu jako następca Meira Kahane, co do którego panowała opinia, że na prawo od niego są już tylko izraelscy terroryści, którzy od czasu do czasu obrzucają granatami przypadkowych Arabów, a także zabili premiera Rabina. Ten znawca Talmudu, wygłaszający regularnie odczyty w gimnach judaistycznych w Rosji jest związany ze swoją dawną ojczyzną (urodził się w Moskwie) interesami materialnymi, jako doradca pracujących tam firm izraelskich. Znany z sympatii dla Putina, w szczególności w sprawie zdławienia islamistów na Kaukazie. W Izraelu odbył karę więzienia za zbeszczeszczenie grobu jednego z muzułmańskich teologów, nawołujących do walki z syjonistami w Palestynie,a zarazem założyciela sekty salafickiej.

Wywiad ukazał się po podanej przez rosyjskie środki masowego przekazu wiadomości o obrzuceniu butelkami z benzyną przez nieznanych sprawców synagogi w mieście Zaporoże (środkowa Ukraina).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Tzn. Rosja i Izrael mają dwóch jawnych wspólnych wrogów: islamistów i skrajnych nacjonalistów ukraińskich. Zaczynam się zastanawiać; kto jeszcze jest na tej liście? Obyśmy się już wkrótce nie przekonali...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak to rozumieć? No cóż, nie da się ukryć, że Niemcy po wkroczeniu na ziemie ukraińskie w zasadzie nigdzie nie musieli sami obciążać swojego sumienia masowym wybijaniem ludności pochodzenia żydowskiego. Wraz z islamistami Rosja i Izrael mają w ten sposób wspólnego wroga, a ostatnio można wręcz mówić o strategicznym partnerstwie państwa żydowskiego z rosyjskim. Ogromna, dobrze zorganizowana i wpływowa część Izraelczyków pochodząca z ZSRR, przeważnie popierająca ugrupowania stojące na prawo od LIKUD-u, jest temu nadzwyczaj rada. Izrael udziela też Rosji Putina pomocy gospodarczej (wysyła m. in. specjalistów od podniesienia wydajności rolnictwa i hodowli) i wojskowej (technologia budowy samolotów bezzałogowych). Czym odwdzięcza się druga strona? Leży jak na dłoni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A tak nawiasem mówiąc. Pełna schizofrenia w tej obecnej polityce... Jedni mówią na Putina - Hitler współczesnego świata, a tu Żydzi głoszą pochwałę metod stosowanych przez tego jegomościa, który chciał ich wszystkich w zaświaty wysłać... I jak to jest?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chciałem rzec, że wyjął mi to Pan z ust :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chciał pan rzec: zacząć czystkę od rosyjskich nacjonalistów? Beznadziejna sprawa. Putin jest jednym z nich, podobnie jak przywódcy izraelscy są nacjonalistami żydowskimi (syjonistami) acz (podobno) nie najbardziej skrajnymi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.