Facebook Google+ Twitter

"Głośne czytanie nocą" w Starachowicach

Już po raz siódmy w starachowickiej Miejskiej Bibliotece Publicznej spotkali się miłośnicy "Głośnego czytania nocą".

„Głośne czytanie nocą” w Miejskiej Bibliotece Publicznej już na stałe wpisało się do kalendarza wydarzeń kulturalnych w naszym mieście. W piątek 23 stycznia, w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Starachowicach, już po raz siódmy spotkali się miłośnicy słowa czytanego publicznie. Tym razem, w oparciu o czytane teksty rozważano problemy zdrowia i... służby zdrowia, a wśród czytających zarówno poważne, jak i nieco przewrotne teksty dominowali znani starachowiccy lekarze: Jolanta Kręcka, Maria Salwa i Janusz Zakrzewski.

Wśród czytających był także starosta starachowicki Andrzej Matynia, który, jak widać, wykazuje troskę o nasze zdrowie nie tylko z racji ustawowych obowiązków, ale także dlatego że, jak wszystko na to wskazuje jest miłośnikiem literatury, także tej, która wzbudza wesołość i wywołuje uśmiech, a przecież śmiech to zdrowie.

„Każdy chory ma doktory” – takim zawołaniem rozpoczął piątkowe spotkanie jego gospodarz Andrzej Rojek, który dotarł do Miejskiej Biblioteki Publicznej na noszach pogotowia ratunkowego. Nie było to bynajmniej podyktowane jakąkolwiek niedyspozycją pana Andrzeja, lecz udanym, jak się okazało, zamiarem wprowadzenia bardzo szczególnej atmosfery, którą najłatwiej zamknąć w słowa – „Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie jako smakujesz, aż się zepsujesz”. dr Maria Salwa przeczytała bardzo dramatyczny opis XIX-wiecznej operacji. / Fot. Andrzej Pruś

W tej również atmosferze utrzymane były teksty wybrane z kanonu zarówno polskiej, jak i światowej literatury, które czytali zarówno lekarze, jak i potencjalni pacjenci, czyli obecni na spotkaniu pasjonaci wszelakich mądrości życiowych zamkniętych w tak wielu tomach różnego rodzaju literackiej twórczości.

Wydaje się, że starachowickie „Głośne czytania nocą” obok ich kieleckiego pierwowzoru stają się doskonałą okazją nie tylko do spotkania miłośników literatury, ale są także wspaniałym przykładem na to, że w oparciu o teksty zaczerpnięte z różnych publikacji można dyskutować praktycznie na każdy temat bawiąc się przy tym wybornie w dobrym towarzystwie. Już na zakończenie piątkowego spotkania, jego uczestnicy zastanawiali się, co też takiego zaproponują organizatorzy na kolejne „Głośne czytanie nocą”, które odbędzie się na początku marca?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.