Facebook Google+ Twitter

Głośno o "Ciszy"... podejdź i zanurz się w nią!

"Sza... cicho sza, czas na ciszę..." - te słowa znają chyba wszyscy. Nie są to słowa mantry czy magicznego zaklęcia, ale słowa jednej z piosenek kultowego polskiego zespołu - Budki Suflera. Czas odświeżyć ten utwór, który ma już 16 lat!

 / Fot. Barbara Ostrowska PAPPiosenka "Cisza jak ta" pochodzi z dziewiątego studyjnego albumu grupy "Cisza", wydanego w 1993 roku. Tekst napisał Andrzej Mogielnicki, muzykę skomponował Romuald Lipko we współpracy z wokalistą zespołu - Krzysztofem Cugowskim.

Jestem jeszcze młoda, ale tę piosenkę znam doskonale, kojarzy mi się z moim dzieciństwem. Towarzyszyła każdej rodzinnej zabawie w moim domu. Charakterystyczny, mocny głos Krzysztofa Cugowskiego niesamowicie działa na moje ucho i myślę, że nie tylko moje. Bo "Cisza" wymieniana jest jako jedna z najbardziej popularnych utworów Budki, obok "Takiego tanga" czy "Balu wszystkich świętych".Nie warto przerywać "Ciszy"... Niech "Cisza" trwa, wraz z zespołem Budka Suflera, który w tym roku kończy swoje 35. urodziny. Gratulujemy dorobku muzycznego i czekamy na więcej!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.