Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

176 miejsce

Głośny i wolny laptop – co jest tego powodem?

Poznaj przyczynę ponadprzeciętnie głośnej pracy Twojego notebooka i idące za tym konsekwencje.

 / Fot. nieznaznyKażda osoba pracująca na laptopie oczekuje, że sprzęt będzie sprawował się jak najdłużej. Niestety gdy urządzenie zaczyna głośno pracować, a co za tym idzie zwalnia, zaczynają się kłopoty związane z ogólnym funkcjonowaniem. Gdy wentylator komputera nie wiadomo skąd głośnej chodzi, a obudowa jest coraz cieplejsza oznacza, że mamy do czynienia z problemem chłodzenia.

Do czego może doprowadzić przegrzewanie notebooka?


Laptopy, które zaczynają się przegrzewać zwyczajnie mogą się wyłączać lub samoistnie restartować system, a jeśli ma to miejsce, w trakcie tworzenia ważnych rzeczy, istnieje prawdopodobieństwo utracenia cennych danych. Co gorsze, przegrzewanie powoduje możliwość uszkodzenia innych podzespołów, a wtedy niezbędny może okazać się serwis komputerowy.

Układ chłodzenia działa w prosty sposób: pobiera powietrze z otoczenia i dalej powietrze zmierza do radiatora, po czym odprowadzane jest na zewnątrz obudowy przez wypustki boczne laptopa. Powietrze takie najczęściej zawiera kurz, który stopniowo powoduje blokowanie kanałów z wypustem powietrza i w ten sposób układ chłodzenia zaczyna także stopniowo zmniejszać wydajność, powodując przegrzewanie komputera podczas pracy. Każdy, kto posiada laptop może mieć do czynienia z takim problemem. Wadliwy system chłodzenia to często spotykany problem. Warto wtedy odwiedzić serwis komputerowy, gdzie specjalista zajmie się naprawą i przywróci odpowiednie funkcjonowanie naszego sprzętu. Sprawdza się tu stare porzekadło: lepiej zapobiegać, niż leczyć. W przypadku awarii warto wybrać dobre pogotowie komputerowe lub punkt serwisowy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.