Facebook Google+ Twitter

Głosowanie przez internet? Jeszcze nie teraz

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-02 16:02

Państwowa Komisja Wyborcza szacuje, że poza zasięgiem jest termin najbliższych wyborów do Parlamentu Europejskiego w 2009 roku. Media donosiły o takich planach zmiany ordynacji wyborczej.

Romuald Drapiński wiceszef informatycznego systemu wyborczego PKW słabo ocenia możliwości szybkiego wprowadzenia e-wyborów. "Państwowa Komisja Wyborcza nie jest przygotowana na taką rewolucję" - zaznaczył. Jeśli parlament zdecyduje o takiej możliwości, może ona być zrealizowana dopiero w 2010 roku w wyborach samorządowych - uważa Drapiński. Według niego przy najszybszej procedurze można wtedy myśleć o wprowadzeniu pierwszego pilotażowego głosowania na przykład dla polskich żołnierzy w Afganistanie.

Drapiński dodaje, że tak długi czas na wprowadzenie tej zmiany wynika nie tylko z zainstalowania nowego elektronicznego systemu. Konieczne jest też przeprowadzenie wielu procedur i przetargów.
Przedstawiciele MSWiA nie określają możliwego terminu wprowadzenia e-wyborów. Zaznaczają, że zanim to nastąpi, trzeba zająć się innymi sprawami, między innymi umożliwić załatwienie przez internet wielu urzędowych spraw.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.