Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18895 miejsce

Głosowe wyszukiwanie w wyszukiwarce Google teraz także po polsku!

Nowość dla używających przeglądarki Google Chrome. Jeśli nie chce się wam pisać na klawiaturze, albo macie zajęte ręce, pojawiła się nowa, ciekawa opcja.

Sonda

Czy będziesz korzystać z wyszukiwania głosowego?

 / Fot. Google/screenJak do tej pory opcja ta była dostępna tylko w aplikacjach mobilnych, ale wraz z aktualizacją Google Chrome, pojawiła się opcja wyszukiwania głosowego. Także w języku polskim. Nowa ikonka, która pojawiła się obok pola wyszukiwarki, daje właśnie taką możliwość.

Nową funkcję warto testować, bo o ile proste hasła powinny działać bez zarzutu, o tyle wpisywanie wielu zdań, może sprawić, że wyszukanie skomplikowanego hasła się nie uda.

Google zachwala nowy sposób wyszukiwania, który pomoże zwykłym użytkownikom odnaleźć się w internecie. "Jeśli nie wiesz dokładnie, jak zapisać dane hasło, wyszukaj je głosem". Jeśli będzie nam się nudziło, możemy "zapytać komputer, o co tylko zechcemy".

Wyszukiwanie głosowe raczej nie zrewolucjonizuje rynku, ale może się okazać przydatnym narzędziem w naszych poszukiwaniach treści w internecie.

Jak się Wam podoba nowa opcja?


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

A'propos głosowego wybierania: https://www.youtube.com/watch?v=98SFgAp4ucg

(serial "Miranda", BBC)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.