Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13791 miejsce

Głosujemy na najlepszy wynalazek ostatnich lat

Już niedługo każdy będzie mógł oddać głos na wynalazek, który jego zdaniem w największym stopniu wpłynął na rozwój techniki.

 / Fot. screenScience Museum w Wielkiej Brytanii to jedno z największych muzeów nauki i techniki na świecie. 26 czerwca będzie ono obchodzić stulecie swojego powstania. Z tej okazji zorganizowano w Londynie wystawę dziesięciu najbardziej innowacyjnych wynalazków wszech czasów.

Zaprezentowane zostały najbardziej wartościowe eksponaty, ukazujące kolejne etapy rozwoju brytyjskiej nauki. Ekspozycja obejmowała silnik parowy, aparaturę Roentgena, telegraf, podwójną helisę DNA, parowóz „Rakieta” George’a Stephensona z 1829 roku, kapsułę Apollo 10, pierwszy produkowany seryjnie samochód – Ford model T, komputer Pilot ACE pochodzący z 1950 roku, silnik rakietowy niemieckich V2 z czasów II wojny światowej oraz penicylinę.

Niebawem będzie można wziąć udział w głosowaniu na największe osiągnięcie epoki. Będzie to możliwe w muzeum w South Kensington oraz na jego stronie internetowej sciencemuseum.org.uk.

Wybór eksponatów do tegorocznego pokazu nie był przypadkowy. "Wybraliśmy te wynalazki, które mają olbrzymie znaczenie w historii świata, ze względu na ich wpływ na nasze dzisiejsze życie" – uzasadnia dla tech.wp.pl. kustosz muzeum Tim Boon.

Przedsięwzięcia tego typu mają swoją historię. Pierwsza Światowa Wystawa w Londynie o prawdziwie międzynarodowym charakterze miała miejsce już w 1851 r.


Źródła:
sciencemuseum.org.uk
tech.wp.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 24.06.2009 21:48

Ciekawy artykuł. Chetnie oosobiscie obejrzałabym wszystkie wynalazki osobiście :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.