Facebook Google+ Twitter

Głosujemy! Wspieramy sportowe wydarzenie w Knurowie

Lato w pełni. Połowa wakacji. Uczniowie odpoczywają, ale nie z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie. Dlaczego? Ponieważ dzielnie przygotowują się do realizacji sportowego wydarzenia.

 / Fot. TRNiniejsze wydarzenie, o którym mowa, to nic innego, jak: Dzień Sportu – na rzecz Mam Haka na Raka – w Knurowie, zaplanowane na 3 października br., będącego częścią ogólnoeuropejskiej kampanii MOVE Week. Koordynatorką jest Wiktoria Żukowska - Uczennica Klasy Mundurowej w knurowskiej placówce oświatowej i jednocześnie Liderka Grupy LIMFA z Ogólnopolskiego Programu dla Młodzieży – Mam Haka na Raka – Polskiej Unii Onkologii z Warszawy.

Podczas minionego półrocza Grupa LIMFA w różnej formie angażowała mieszkańców w akcję Mam Haka na Raka w Knurowie, aby promować zachowania prewencyjne i badania profilaktyczne, wykształcić świadome zdrowotnie społeczeństwo oraz przełamać tabu związane z chorobami nowotworowymi.

Mimo, że tegoroczna 7. edycja Ogólnopolskiego Programu dla Młodzieży – Mam Haka na Raka – Polskiej Unii Onkologii z Warszawy zakończyła się w czerwcu, to uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 z Knurowa postanowili kontynuować akcję.

Niedawno, bo w połowie lipca br., zaplanowali imprezę i zgłosili do konkursu: TYDZIEŃ RUCHU – RAZEM ROZRUSZAMY POLSKĘ organizowanego przez Fundację v4 Sport z Warszawy.

Natomiast dzisiaj rozpoczęło się internetowe głosowanie na polskie sportowe wydarzenia, spośród których 100 inicjatyw z najwyższą liczbą głosów uzyska wsparcie w formie specjalistycznego dwudniowego szkolenia oraz niezbędnych materiałów informacyjno – promocyjnych, gadżetów i innych. A nagrodą główną jest wyjazd na kongres MOVE do Rzymu, którą zdobędzie tylko jeden z Koordynatorów tegorocznej edycji Tygodnia Ruchu.

Do 8 września br. (włącznie) każdy z Was, kto ma profil na portalu społecznościowym Facebook, może nam pomóc, lajkując Dzień Sportu – na rzecz Mam Haka na Raka – w Knurowie dostępnego pod adresem: http://poland.moveweek.eu/event/show/26/dzien_sportu_-_na_rzecz_mam_haka_na_raka_-_w_knurowie – zachęcają Organizatorzy Lokalni.

Ponadto, knurowska sportowa impreza wspierana jest, m.in. strategicznie – przez Stowarzyszenie Cztery Pory Roku z Knurowa i finansowo – przez Powiat Gliwicki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.