Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

31682 miejsce

"Głosy słuchaczy są dla nas ważne". Rzecznik Polskiego Radia odpowiada W24

Współautorzy: Magdalena Wróbel

"Głosy naszych słuchaczy są dla nas niezwykle ważne i na szeroką skalę są w Polskim Radiu analizowane" - odpowiada Rzecznik Prasowy Polskiego Radia na uwagi przedstawione w artykule "Zmiany w Polskim Radiu. Słuchacze "Jedynki" protestują".

 / Fot. Materiały prasowe Polskiego RadiaPrzypomnijmy, iż chodzi o kolejne zmiany w radiowej Jedynce, które bardzo zaniepokoiły słuchaczy. Starają się zwrócić uwagę osób władnych na zwalnianie bądź przenoszenie redaktorów do innych redakcji, zniknięcie z anteny ulubionych pozycji, zmianę prezentowanej muzyki itd. Szczegółowo pisałyśmy o tym w artykule Zmiany w Polskim Radiu. Słuchacze "Jedynki" protestują.

Pod artykułem pojawiło się wiele komentarzy, dlatego też przesłałyśmy e-mail z prośbą o komentarz, zarówno do rzecznika prasowego Polskiego Radia, jak i do biura prezesa Andrzeja Siezieniewskiego oraz dyrektora Radiowej Jedynki, Kamila Dąbrowy.

W e-mailu otrzymanym od rzecznika Polskiego Radia, Radosława Kazimierskiego czytamy: "Opinie Wiadomości24.pl oraz dyskusja czytelników serwisu oczywiście nie umknęły naszej uwadze. Zdanie słuchaczy jest dla nas niezwykle istotne więc i płynące od Państwa głosy są przez nas na bieżąco analizowane."

Pan Rzecznik przypomina w piśmie, że aby oceniać zmiany w 1 Programie Polskiego Radia należy wziąć pod uwagę kontekst sytuacji czyli powołanie zarządu PR SA, który przyjął jako jeden z najważniejszych celów swojej działalności wzmocnienie oferty programowej, powrót do najwyższych standardów tworzenia materiałów dziennikarskich i przywrócenie należnej pozycji rynkowej poszczególnych Programów Polskiego Radia.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (18):

Sortuj komentarze:

Hanna K
  • Hanna K
  • 05.03.2012 13:00

Ja się nie dziwię, że słuchalność leci Jedynce na łeb na szyję, skoro co chwila nowy dyrektor uskutecznia własne wizje. Kiedy Wy się w tym radiu nauczycie, że nie słuchacz dla Was, ale Wy dla słuchacza! Wołacie o abonament ale likwidujecie fajne programy! I naprawdę myslicie że słuchacz tępy jest, to się nie zorientuje? Ferie się zaczęły, nie każde dziecko ma możliwośc wyjazdu więc zabawa na antenie i bałwankowe konkursy to przynajmniej namiastka wypoczynku. Sobotnie audycje z terenu to była atrakcja - rok temu akurat byłam z córką w Krynicy i spotkałysmy tam Panią Sławę Bieńczycką. Moja Mała do dziś to wspomina. A w tym roku co? Likwidacja "Zimy z radiem" to wynik Waszych analiz i sposób na poprawę oferty programowej? Brawo ;/ Oby tak dalej, a stracicie kolejny milion słuchaczy - i to szybciej niż w 5 lat...

Komentarz został ukrytyrozwiń
teresa.m
  • teresa.m
  • 31.01.2012 14:08

niech pan Dąbrowa zobaczy str Facebooka i komentarze tam zamieszczone.dlaczego rzecznik takiej instytucji nie prowadzi bloda do kontaktu ze sluchaczami np jak rzecznicy Orange i Play.Olewacie sluchaczy ,nie chce się,czy prawda kole w oczy

Komentarz został ukrytyrozwiń
teresa.m
  • teresa.m
  • 31.01.2012 14:02

wlaczasz radio na ulubioną audycje,a tam inna audycja.co robisz szukasz innej stacji.oj na pewno przybędzie sluchaczy innym stacjom.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Łukasz
  • Łukasz
  • 31.01.2012 13:31

Jak już pisałem wcześniej - dla mnie gość nie ma za grosz klasy. Musi się ogolić, ubrać i dopiero pozwolić robić sobie zdjęcia. Nie ma w ogóle koncepcji, wszelkie działania są chaotyczne, wartościowe audycje są usuwane lub przenoszone na późne godziny - kompletna katastrofa. Nie wiem skąd się ten Pan wziął, ale najlepiej jakby wrócił tam i to natychmiast. Wprowadzenie takiego dyrektora i takiego chaosu to jedno wielkie nieporozumienie. To co miał do przekazania dziś rano nie brzmiało przekonująco. Zamiast do siebie przekonać tylko do siebie zraził. Musi iść na korepetycje do Trójki. Tam politycy z sobotniego śniadania nauczą go jak się dobrze zaprezentować przez radio jak się nie ma nic konkretnego do powiedzenia :).

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wiki
  • Wiki
  • 31.01.2012 09:52

Z uwagą wysłuchałam dzisiejszego wywiadu z Dyrektorem Dąbrową w Jedynce. Wniosek - szef tej stacji nie ma kompletnie pomysłu na charakter tego, czym zarządza. A już tekst że "4 pory roku jak sama nazwa wskazuje, będą trwały 4 godziny" mnie powalił na kolana. Pozwolę sobie zrobić analogię: Kamil Dąbrowa, jak sama nazwa wskazuje, świetnie nadaje się do pracy w lesie. Brawo! I jaki uroczy przytyk do szefa tychże 4 Pór, Czejarka, którego siłą przeniósł do prowadzenia SD "wiem, ze 4 Pory to Twoja ulubiona audycja..." Żenujące, wiadomo, że Dąbrowa jest tam szefem, nie musi jeszcze tego okazywać podwładnym... Trochę klasy by się przydało!

Komentarz został ukrytyrozwiń
MariaAnna
  • MariaAnna
  • 30.01.2012 23:41

Zmiany nie są dobre jeśli kosztem poprawy formy jednej audycji upadają jednocześnie i treść i forma innej. A tak się dzieje w Jedynce: choc Sygnały Dnia stały sie bardziej "ożywione" w formie to treść ich sie nie zmieniła, bo wciąz pierwsze skrzypce gra Grzesiowski a Czejarek jest od zapowiadania piosenek. Zaś 4 Pory Roku lecą na łeb na szyje, bo Wiesław Molak zwyczajnie przynudza i usypia słuchaczy. Przywróćcie duety do przedpołudniowej audycji!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
ab
  • ab
  • 26.01.2012 12:21

Głosy słuchaczy są IGNOROWANE. Jedyne radio, którego warto było słuchać, zamienia się w komercyjną sieczkę, i człowiekowi odechciewa się włączać odbiornika. Powiem tylko jedno: WSTYD, Dyrektorze Dąborwa - Pan sobie kpi ze słuchaczy i ma w nosie ich głos. W odpowiedzi na to Jedynka straci kolejny milion, a może nawet i więcej. KULTURA, GŁUPCY!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Sławomir Winnicki
  • Sławomir Winnicki
  • 25.01.2012 11:24

W ciągu ostatnich 5 lat Jedynka straciła blisko milion słuchaczy! Przy takich zawirowaniach i ciągłych zmianach to wcale sie nie dziwie:( Oto kilka dowodów- 1.Maj Polskiej Piosenki został tylko w nazwie 2.Trasa Lata z Radiem została bez powodu okrojona do 12 miast, a sponsorzy dopisali i całościowa trasa była możliwa! 3.Świąteczna charytatywna akcja Choinki Jedynki została zlikwidowana 4. Brak transmisji ze skoków narciarskich 5.Zima z Radiową Jedynką to strzał w 10, piękna akcja w zimowych kurortach i rozrywka, zabawa przypominająca Lato z Radiem z dużą słuchalnością również została zlikwidowana bez powodu... Cztery pory roku bez duetów i prowadzącego Romana Czejarka:( Smutne ale prawdziwe moje dowody

Komentarz został ukrytyrozwiń
nika
  • nika
  • 25.01.2012 09:13

nie róbmy z radia publicznego - radia komercyjnego! jestem załamana takim stanem rzeczy...

Komentarz został ukrytyrozwiń
MartaK
  • MartaK
  • 25.01.2012 06:42

Ja rozumiem, że Rzecznik musi tak manewrowac, żeby i wilk był syty i owca cała. Dlatego cedzi gładkie słówka, owinięte w eleganckie formuły, tyle że treśi tam tyle co kot napłakał.
Ja oczekiwałabym odpowiedzi na następujące pytania:
1. Kto jest kierownikiem muzycznym, po zwolnieniu Jakubowskiego (ale nie p.o., tylko normalnym kierownikiem, nie po to się chyba jednego zwalnia, zeby zastapić go wiecznym p.o.)
2. Jakie były/są powody likwidacji Choinek Jedynki i Zimy z radiem?
3. Jak zmieniła się FORMUŁA Sygnałów Dnia odkąd jest tam Czejarek? Bo ja widzę zmiany tylko personalne, a wywiady red. Grzesiowskiego w kólko tak smao nudne.