Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2850 miejsce

"Głowa Niobe". Kryminał Marty Guzowskiej w księgarniach

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2013-08-06 14:12

"Kryminał Marty Guzowskiej to nie tylko doskonały debiut. To również rewelacyjny portret socjologiczny grupy archeologów, postrzeganych dotąd jako wielcy romantyczni odkrywcy mi(s)tycznych ruin" - kulturalnytorun.pl

 / Fot. Materiały prasowePasjonująca powieść Marty Guzowskiej: fabuła rozgrywająca się w środowisku naukowym, wyrafinowany morderca i trzy dni koszmaru, który zdaje się ciągnąć bez końca. Przed nami drugi tom przygód aroganckiego Maria Ybla, światowej sławy antropologa, któremu towarzyszy specjalistka z Centralnego Biura Kryminalistycznego, Juliana Stanzel.

W Nieborowie, dawnej arystokratycznej posiadłości, gdzie znajduje się muzeum z kolekcją rzeźb antycznych, odbywa się międzynarodowa konferencja naukowa. Mario jest tam jako naukowiec, spec od budowy ludzkiego ciała, w jakim jednak charakterze pojawiła się tam jego dawna koleżanka, Juliana?

Pierwszej nocy zostaje zamordowana artystka fotografująca zabytkowe dzieła sztuki – zabójca odciął jej głowę i przymocował do popiersia jednej z rzeźb. Bez wątpienia sprawcą jest ktoś z naukowców; przerażeni organizatorzy proszą profesora Ybla, by uspokoił gości zapewnieniem, że odcięta głowa to… fragment manekina. Policja nie może dotrzeć na miejsce zbrodni, nikt też nie zdoła się z Nieborowa wydostać. Ciągle padający śnieg sprawia, że nie ma żadnej łączności ze światem.

Mija nerwowa noc, a groza narasta, gdy w pałacu zostają znalezione zwłoki kolejnego uczestnika konferencji, zagadkowo przypominającego antyczną rzeźbę z nieborowskich zbiorów. Mario i Juliana usiłują dociec prawdy, ale przede wszystkim muszą pozostać bezpieczni…

Kryminał Marty Guzowskiej to nie tylko doskonały debiut. To również rewelacyjny portret socjologiczny grupy archeologów, postrzeganych dotąd jako wielcy romantyczni odkrywcy mi(s)tycznych ruin.
kulturalnytorun.pl

Ofiara Polikseny to fantastycznie poprowadzony kryminał. Bogaty w różne specjalistyczne szczegóły, pewne mniej znane wątki z greckiej mitologii oraz wyjątki z historii różnych ludów, które zamieszkiwały okolice Troi.
Anna Jurczyk, lowiskoksiazek.blogspot.com.pl

Jeśli wyobrażałeś sobie pracę archeologa jako przyjemną i ekscytującą eksplorację tajemnic ukrytych w ziemi (i nie tylko), byłeś w grubym błędzie.
zbrodniczesiostrzyczki.pl

Marta Guzowska
Głowa Niobe
seria mroczna

Marta Guzowska − archeolog z tytułem doktora, pracownik Instytutu Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalizuje się w badaniach ceramiki z II tysiąclecia p.n.e. z rejonów Egei i zachodniej Anatolii. Brała udział w pracach archeologicznych na terenie Grecji i Izraela. Od kilkunastu lat jest członkiem ekipy wykopaliskowej w Troi.

Zadebiutowała Ofiarą Polikseny, pierwszą częścią cyklu kryminalnego, którego bohaterem jest ekscentryczny antropolog Mario Ybl, cierpiący na lęk ciemności; Marta Guzowska obecnie pracuje nad trzecim tomem serii kryminalnej, którego akcja toczy się na Krecie. Jest współzałożycielką grupy pisarskiej „Zbrodnicze Siostrzyczki” (zbrodniczesiostrzyczki.pl).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.