Facebook Google+ Twitter

Głowacki z Nagrodą Zbyszka Cybulskiego. Doceniono też Grochowską

26 marca 2014 roku odbyła się uroczysta gala im. Zbyszka Cybulskiego. Laureatem został Piotr Głowacki za rolę w filmie "Dziewczyna z szafy". "Mam nadzieję, że nie zawiodę patrona" - powiedział aktor, odbierając nagrodę.

Głowacki z Nagrodą Zbyszka Cybulskiego. Doceniono też Grochowską / Fot. By Paweł Althamer (Fundacja KINO) [Attribution], via Wikimedia CommonsNagroda im. Zbyszka Cybulskiego jest przyznawana za filmowe dokonania z ostatniego roku. Wszyscy myśleli, że statuetka powędruje do rąk Dawida Ogrodnika, który otrzymał ostatnio Orła. Jednakże statuetkę otrzymał Piotr Głowacki. "Jestem szczęśliwy i zaskoczony, to cudowna chwila. Mam nadzieję, że nie zawiodę patrona" - cytuje słowa aktora TVP Info. Oprócz Głowackiego nominowani byli także m.in: Magdalena Berus, Julia Kijowska, Marta Nieradkiewicz i Dawid Ogrodnik.

W tym roku po raz pierwszy pojawiła się Nagroda Kapituły, którą przyznano Agnieszce Grochowskiej "za wybitną indywidualność artystyczną i cały dotychczasowy dorobek aktorski”.

Podczas rozdania nagród jednym z kluczowych kryteriów jest wiek aktora, który nie może przekraczać 35 lat. Zwycięzcę wybiera specjalnie powołane jury: aktorka Grażyna Barszczewska, aktorka Agata Buzek, krytyk filmowy Andrzej Kołodyński, reżyser Feliks Falk, a także krytyk filmowy i publicysta ks. Andrzej Luter.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Gratuluję wspaniałej nominacji! Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.