Facebook Google+ Twitter

Główne Mistrzostwa Polski Seniorów w pływaniu 2011

Od czwartku ruszają Mistrzostwa Polski Seniorów w pływaniu. Na starcie czołówka polskich pływaków. Walka o minima na MŚ, MŚJ, MEJ. Niesamowite emocje, zacięta rywalizacja o medale.

Kolejny raz Ostrowiec Świętokrzyski będzie gościł najlepszych pływaków Polski. Zmagania na pływalni "Rawszczyzna" będą trwały od 19 do 22 maja. Osoby zainteresowane zapraszam do Ostrowca, a dla tych, którzy nie będą mogli tam przybyć będzie prowadzona video transmisja. Finały rozpoczynają się codziennie o godzinie 17. Myślę, że uda mi się też przygotować fotorelację.

Mistrzostwa Polski to jedyny moment, w którym można uzyskiwać minima uprawniające do startu w mistrzostwach świata, mistrzostwach świata juniorów i mistrzostwach Europy juniorów. Jakie szanse mają Polacy?

Pretendenci do minimum


Na pewno do faworytów uzyskania minimum na Szanghaj można zaliczyć: Pawła Korzeniowskiego, Otylię Jędrzejczak, Radosława Kawęckiego, Konrada Czerniaka, Alicję Tchórz, Marcina Cieślaka, którzy pływali w tym roku lepiej albo blisko minimum.

Jest jeszcze elita rezerwowa, której do minimum trochę brakuje, ale uzyskanie prawa do startu na mistrzostwach świata nie będzie zaskoczeniem. Do tej grupy można zaliczyć Marcina Tarczyńskiego, Mateusza Sawrymowicza, Macieja Hreniaka, Przemysława Stańczyka, Sławomira Kuczkę, Katarzynę Wilk, Aleksandrę Urbańczyk, Mirelę Olczak.

Wśród zdolnej młodzieży nadziejami na MEJ i MŚJ są Diana Sokołowska, Paweł Werner, Jan Świtkowski, Mateusz Wysoczyński.

Na stronach pływackich prawdopodobnie prowadzone będą typowania zwycięzców poszczególnych konkurencji. Oto kilka najciekawiej zapowiadających się wyścigów:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.