Facebook Google+ Twitter

Główny Inspektor Farmaceutyczny wszczął postępowanie w sprawie Maxigry

Po publikacji na łamach Wiadomości24.pl materiału o nielegalnej sprzedaży Maxigry - polskiego odpowiednika Viagry, Główny Inspektor Farmaceutyczny wszczął postępowanie administracyjne w tej sprawie. Internetową sprzedaż leku, który, samodzielnie dawkowany, może wywołać niepożądane skutki uboczne, opisał Jędrzej Kłosiński, dziennikarz obywatelski.

Fragment odpowiedzi Głównego Inspektora Farmaceutycznego. / Fot. materiały własne– Skontaktowałem się z dystrybutorem Maxigry – pisał Jędrzej. – Zaproponowałem: „Chciałbym kupić kilka tabletek. Ile to kosztuje? Czy potrzebna jest recepta?”. Po paru godzinach Jan Krawczyk (tak dsię kazał nazywać) odpisuje (pisownia oryginalna): „Maxigra pochodzi wprost z fabryki. Opakowanie orginalne, zapieczętowane, wszystkie papierki w środku. Cena 24 zł/ sztukę 50mg i 30 za 100mg. Opakowania po 4 sztuki za 80 i 95 zł. Wysyłam w dyskretnych opakowaniach kurierem z zapłatą przy odbiorze i tylko do rąk własnych. Można się umówić gdzieś na mieście i tam odebrać”.

Przed publikacją materiału, o stanowisko w sprawie nielegalnej dystrybucji Maxigry spytaliśmy m.in. Głównego Inspektora Farmaceutycznego. Właśnie otrzymaliśmy odpowiedź: – Główny Inspektor Farmaceutyczny, jako organ sprawujący nadzór nad warunkami wytwarzania i importu produktów leczniczych wszczął postępowanie administracyjne w opisywanej przez Pana sprawie podejrzenia prowadzenia obrotu produktem leczniczym Maxigra w nielegalnym łańcuchu dystrybucyjnym – brzmi fragment pisma, jakie otrzymaliśmy.

Krzysztof Jakubiak, dyrektor ds. PR w Polpharma SA, pytany o pokątną sprzedaż Maxigry, przyznał: – Firma farmaceutyczna kontroluje tylko proces produkcji i dostawę do hurtowni – dodaje dyrektor Jakubiak. – Każda partia naszych leków jest rejestrowana, jesteśmy w stanie wskazać, które opakowanie trafiło do konkretnej hurtowni. W każdej chwili możemy rozliczyć całą produkcję co do sztuki. – Dalsza część obrotu lekami nie zależy już jednak od nas. To rozbudowany system kilkudziesięciu hurtowni i wielu tysięcy aptek. Jako odpowiedzialna firma staramy się jednak przekonywać pacjentów, by w leki zaopatrywali się tylko w miejscach godnych zaufania, czyli w aptekach.

Przeczytaj artykuł Jędrzeja Kłosińskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 20.12.2007 15:34

Przeciwko takiej rewolucji nie mam nic... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 19.12.2007 18:50

Rewolucja? :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jędrzeju, gratuluję!

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) gratulacje

Komentarz został ukrytyrozwiń

artykuł przeleżał sporo w "poczekalni" ale warto było :)) gratulacje

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.12.2007 18:03

(+) Ruszamy z posad bryle swiata?

Gratuluje!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.