Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21508 miejsce

Główny Inspektorat Sanitarny: Ustawa o chorobach zakaźnych nic nie zmienia

Czy powinniśmy bać się przymusowych szczepień w związku ze znowelizowaną ostatnio ustawą o chorobach zakaźnych? - Ludzie mają prawo do strachu - strach nie powinien jednak wykluczać zachowania zdrowego rozsądku i umiejętności czytania - mówi Wiadomościom24 Jan Bondar, rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

 / Fot. James Gathany/Public DomainPrezydent Bronisław Komorowski podpisał znowelizowaną ustawę o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi oraz ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej. W internecie zawrzało. Ludzie boją się, że zmiany, ktore niesie z sobą ta ustawa będą oznaczały m.in. przymus przyjmowania profilaktycznych leków, oraz że obowiązek szczepień będzie obejmował równiez dorosłych, a nie tak jak do tej pory - dzieci. Na Facebooku powstało wydarzenie, nawołujące do bojkotu ustawy.

Co zmienia ustawa? - Nic - odpowiada rzecznik Jan Bondar, rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Skąd więc taka panika w sieci, mnożące się strony przeciwników "przymusowego szczepienia"? - Ludzie mają prawo do strachu - strach nie powinien jednak wykluczać zachowania zdrowego rozsądku i umiejętności czytania - mówi Jan Bondar. Według rzecznika zmiana brzmienia niektórych zapisów to tylko uściślenie dokonane przy okazji nowelizacji. Ich interpretacja powinna być zatem identyczna jak poprzednio. - Nikt nie będzie zmuszany do szczepień - dodał rzecznik.

Justyna Socha z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach „STOP NOP” twierdzi inaczej. - Art.5 ustawy, który po nowelizacji został (...) całkowicie przebudowany, nakłada obowiązek szczepień na wszystkie osoby przebywające na terytorium RP.

Tu skrócimy, tam coś dopiszemy - trochę konkretów o zmianach zapisów

"Zmiana definicji choroby zakaźnej, co budzi obawy rozszerzenia przymusu szczepień o kolejne szczepionki i daje możliwość ogłoszenia epidemii z błahych powodów, a co z tym się wiąże nałożenie przymusu szczepień na wszystkich obywateli" - czytamy w liście do prezydenta, na stronie "Pamiętacie ACTA? Stop godzeniu w prawa człowieka i pacjenta!"

Internauci protestują przeciwko przymusowym szczepieniom


Według ustawy z 2012 roku choroba zakaźna rzeczywiście otrzymuje nowe, szersze znaczenie. Czy oznacza to, że większa liczba chorób może otrzymać miano zakaźnej? Czy rzeczywiście tak jak twierdzą internauci, rząd chce wykorzystać to, aby ogłaszać epidemię z błahych powodów? O zmianie definicji epidemii, ani jednym słowem nie wspomniano w niedawno podpisanym przez prezydenta dokumencie. Czy zatem można zinterpretować ustawę właśnie tak, jak twierdzą internauci?

Wygląda na to, że jednak nie, ponieważ omawiana zmiana nie jest wymysłem polityków tworzących ustawę. Jak czytamy na stronie internetowej www.gis.gov.pl: "Zaproponowana w nowelizacji ustawy definicja choroby zakaźnej jako każdej choroby wywoływanej biologicznym czynnikiem chorobotwórczym, a nie tylko takiej choroby, która równocześnie stanowi zagrożenia dla zdrowia publicznego, stanowi dostosowanie ustawowej definicji choroby zakaznej do definicji choroby zakaznej obowiazujacej na polu nauk medycznych zarówno w Polsce, jak również na świecie". Zatem - czy rzeczywiście można dopatrywać się spisku ze strony rządu? "Zmiany mają charakter porządkujący" - twierdzi rzecznik GIS.

Nie chcesz się szczepić - zmuszą Cię. A gdzie swobody obywatelskie?


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

potato
 • potato
 • 07.08.2012 12:14

...Twój komentarz trafił do moderacji... ....Komentarz już istnieje w serwisie...
A co to za zwierz?Ale nie widzę w komentarzach!CENZURA WSTĘPNA?

Komentarz został ukrytyrozwiń
artie
 • artie
 • 07.08.2012 09:45

Mnie niepokoi usunięcie obowiązku zbierania informacji o skutkach ubocznych szczepień jak też brak zapisów regulujących dochodzenie odszkodowania, bo właściwie od kogo? Państwo wykonało polecenie Brukseli ale Bruksela opierała się na; nformacjach WHO i informacjach koncernów. W efekcie skutki szczepień spadną na Polaków, dosłownie i ekonomicznie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety rząd zamiast robić z nas państwo europejskie na siłę wprowadza tu "drugą Amerykę" czyli tworzy kraj całkowicie podporządkowany interesom bezdusznych koncernów. (Głównie amerykańskich).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kiedyś był taki monolog Jacka Fedorowicza o dyskusji Solidarności z Rakowskim. Cytuję z pamięci, więc nie będzie dokładnie: "Tak. Dogadali się! Mnietek na wszystko się zgodził. Na koniec tylko zmienił w tekście słowa tam gdzie było "tak" na "nie" i podpisał (...)".
Ustawa o chorobach zakaźnych nic nie zmienia? To po co trzeba było ją zmieniać? Dla statystyki?

Komentarz został ukrytyrozwiń
antysystemowiec
 • antysystemowiec
 • 06.08.2012 09:09

WZW-B szczepionka podawana bez zgody rodziców zaraz po urodzeniu. Zawiera duże ilości konserwantów (w tym rtęć!). Wielu twierdzi, że spowodował autyzm u ich dzieci...

A dlaczego szczepią?

"Możliwe formy przenoszenia wirusa zapalenia wątroby typu B obejmują, m.in.:

Naruszenie ciągłości skóry skażonymi narzędziami (tatuaże, zabiegi kosmetyczne, fryzjerskie, stomatologiczne)
Zakażenie płodu i noworodka od matki nosicielki
Przetoczenia krwi i jej produktów
Kontakty seksualne z nosicielem wirusa
"

Może by tak od razu zapobiegawczo na HIV?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Sylwester
 • Sylwester
 • 04.08.2012 09:13

Pytanie do prawników. Czy mogę tego Pana podać do sądu za wprowadzanie mnie w błąd? Jeżeli tak to jak się do tego zabrać? Proszę o pomoc

Komentarz został ukrytyrozwiń

Było też kilka spraw w sądzie, gdzie rodzice wygrali z Sanepidem, stąd teraz zaostrzenie przepisów i większa nagonka na świadomych ludzi.Najgorsze jest to, że dwie szczepionki dla niemowląt zawierają rtęć. W wielu krajach zostały wycofane, ale nie u nas, czy USA. Powoduje to coraz wyższy procent autyzmu wśród dzieci. W USA ta statystyka jest wprost przerażająca. Jeśli zaś chodzi o dorosłych, to również mamy się czego obawiać, tym bardziej, że spotykamy się wyłącznie z kłamstwami i arogancją ludzi za to odpowiedzialnych.
Echa fałszywej pandemii grypy, docierają do nas do chwili obecnej. W całej Europie rośnie liczba chorych na narkolepsję, będącą wynikiem podania tamtej szczepionki w 2009r. Tylko w Niemczech to liczba ok 50 tysięcy zachorowań. Jane Burgemeister , austriacka dziennikarka medyczna, która wygrała sprawę w sądzie przeciwko WHO i koncernowi farmaceutycznemu i ...straciła pracę znów nas ostrzega, że szykowana jest kolejna fałszywa pandemia. Nie wierzmy tym, co kłamią i próbują nam wmówić, że to tylko kosmetyczne zmiany. Ta ustawa uderza w nasze konstytucyjne prawo do wolności. Dlaczego przepisy wykluczają zgłaszanie poszczepiennych powikłań? Co chcą przy tej okazji ukryć? Dużo jest kontrowersji wobec tej ustawy. Zauważcie też, jakże politycy wszystkich partii byli tu zgodni i jednomyślni. To daje do myślenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
melania
 • melania
 • 03.08.2012 02:24

Tu jest link do posiedzenia SENATU nt tej ustawy. WARTO POSŁUCHAĆ!!! -początek ok 15:14
http://senat.atmitv.pl/SenatConsole/TransmissionArchiveItem.go?timeFrom=1341486195784&timeTo=1341523936635&channel=1

Komentarz został ukrytyrozwiń
melania
 • melania
 • 03.08.2012 02:22

Główny Inspektor Sanitarny oszukał opinię publiczną i senatorów na posiedzeniu senatu!!!
Powiedział, że w Polsce nie ma przymusu szczepień i że egzekwowanie obowiązku szczepień dzieci głównie sprowadza się do pouczenia rodzica i do rozmowy z pracownikami.
Stwierdził, że może dojść do wszczęcia postępowania i nałożenia grzywny, ale na ogół się od tego odstępuje. g Sanepidy analizuja otoczenie w jakim dziecko przebywa, najbliższą rodzinę i jeśli stwierdzą, że wyszczepialność jest na odpowiednim poziomie, to sprawa zwykle kończy się tylko na pouczeniu.
TO KŁAMSTWO W ŻYWE OCZY!!! RODZICE DZIECKA NIEZASZCZEPIONEGO CZĘSTO SA PRZEŚLADOWANI PRZEZ SANEPID!!! NAKŁADA SIĘ NA NICH GRZYWNY CELEM PRZYMUSZENIA DO WYKONANIA OBOWIĄZKU NIEPIENIĘŻNEG( zgodnie z ustawą o postępowaniu egzekucyjnym w administracji). A więc PRZYMUS JEST!!! A TERAZ BĘDZIE JESZCZE WIĘKSZY!!!
NAJCZĘŚCIEJ SPRAWA TRAFIA POTEM DO SĄDU!!!
Tu jest link do posiedzenia SENATU -początek ok 15:14
http://senat.atmitv.pl/SenatConsole/TransmissionArchiveItem.go?timeFrom=1341486195784&timeTo=1341523936635&channel=1

Komentarz został ukrytyrozwiń
mia
 • mia
 • 03.08.2012 02:08

TA NOWA USTAWA DA SANEPIDOM WOLNĄ| RĘKĘ W SPRAWIE PRZYMUSZANIA DO SZCZEPIEŃ!!!
GŁÓWNY INSPEKTOR SANITARNY-p.Biliński-wprowadza Polaków w błąd i kłamie w żywe oczy, mówiac, że w naszym kraju nie ma przymusu szczepień!!!
Jeśli Sanepid na mocy Ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji z 1966 r nakłada na rodziców kary grzywny za nieszczepienie i potem sprawa trafia do Sądu-to tego przymusu nie ma???!!! TO właśnie jest przymus!!!
A że Sądy często stają po stronie rodzica-stąd te zmiany w ustawie!!! Stąd próba utworzenia z Sanepidu policji sanitarnej i możliwość stosowania środków przymusu bezpośredniego!!! Stąd te zmiany w definicji choroby zakaźnej, bo wtedy łatwiej będzie ogłosić epidemię!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.