Facebook Google+ Twitter

Główny inżynier Renault chwali Kubicę

Główny inżynier Renault Alan Permane w jednym z wywiadów przyznał, że jest bardzo zadowolony z pracy, którą wykonuje Robert Kubica i jest przekonany o jego wysokich umiejętnościach.

Robert Kubica (po lewo) oraz główny inżynier Renault Alan Permane (w środku) / Fot. Renault F1 TeamNikt nie ukrywa faktu, że Renault wiąże z Robertem równie wielkie nadzieje, takie jakie on sam ma w stosunku do francuskiego zespołu. Dotychczasowe sesje testowe wydaje się, że utwierdziły kierownictwo Renault w przekonaniu, że Polak jest idealnym kandydatem na kierowcę, który poprowadzi zespół do walki o najwyższe cele.

"Na razie jesteśmy dopiero na początku naszej drogi, ale jego szybkość jest bezdyskusyjna. Robert jest regularny, a jego praca na polu technicznym wspaniała. Ma wszystko czego potrzeba, aby wygrywać wyścigi, a z wystarczająco dobrym samochodem może sięgnąć po mistrzostwo świata" - komplementuje Kubicę Permane.

"Robert świetnie się bawi, dobrze współpracuje ze swoim inżynierem Simonem Rennie i jest bardzo otwarty. Przyniósł ze sobą świeże pomysły, ale nie stara się nam niczego narzucać, po prostu działa logicznie" - podkreśla Brytyjczyk. "On daje z siebie naprawdę dużo, więcej niż jakikolwiek inny kierowca, z którym współpracowałem. Jestem pod wielkim wrażeniem jego zaangażowania i wysiłku. Jestem Robertem zachwycony: zarówno w samochodzie, jak i poza nim".

Oczywiste jest, że rodzą się pytania w stylu: czy Robert Kubica będzie w stanie zastąpić Fernando Alonso, który odszedł do Ferrari? "Fernando dokładnie wiedział czego chce, więc nie zamierzam go dyskredytować i mówić, że Robert wykonuje lepszą robotę od niego. Nie chcę wdawać się w porównania, ponieważ przez wiele lat Fernando zrobił dla nas kawał dobrej roboty. Robert wygląda jednak na bardzo oddanego" - odpowiada krótko Permane.

Szef inżynierów francuskiego zespołu został poproszony o odniesienie się do tego, jakoby nasz jedynak w Formule 1 był wyjątkowo wymagającym kierowcą. "Nie widzę tego w ten sposób. On oczekuje, że damy z siebie równie dużo jak on. I tak jest".

Źródło: f1.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.