Facebook Google+ Twitter

Główny projektant Diora znieważył Żydów. Zobacz wideo!

John Galliano jest najbardziej wpływową i kontrowersyjną postacią modowego olimpu. W czwartek pijanego 51-letniego projektanta zatrzymała francuska policja. Na jednej z paryskich ulic wyzywał Żydów.

Sklep "Dior" w Las Vegas / Fot. Licencja: CC 3.0,Gryffindor,http://en.wikipedia.org/wiki/File:The_Crystals_Las_Vegas_3.JPGGalliano jest głównym projektantem domu mody Dior, ikoną paryskiej mody, znaną ze swojego ekscentrycznego zachowania. Do zatrzymania Galliano doszło w czwartek w jednej z żydowskich dzielnic Paryża. Według wstępnych ustaleń policji, pijany projektant agresywnie wyzywał parę, siedzącą na tarasie żydowskiej kawiarni. Oburzona dwójka Żydów wniosła przeciw niemu skargę. Zarzucono mu agresywne zachowanie i "antysemickie inwektywy". Po przebadaniu projektanta alkomatem, policja stwierdziła, że jest pod mocnym wpływem alkoholu - podaje francuski dziennik "France Soir".

Incydent błyskawicznie trafił do światowych mediów i wywołał falę krytyki pod adresem projektanta. W obawie o wizerunek Diora szef koncernu zawiesił Galliano na stanowisku dyrektora kreatywnego. - Dior nie ma żadnej tolerancji dla antysemickich i rasistowskich zachowań - pisze w oświadczeniu Sidney Toledano, dyrektor zarządzający domem mody Christian Dior.

Co będzie z najnowszą kolekcją, przygotowaną przez projektanta na Paris Fashion Week (4 marca)? Nie wiadomo.


51-letni rozpustnik i bóg mody

John Galliano jest jedną z najbardziej wpływowych postaci modowego olimpu. Sława skandalisty towarzyszy mu jeszcze ze studenckich ław Central St. Martin's School of Art and Design. Na koniec studiów przygotował szokującą, jak na lata 80., kreację: ubrał nagie modelki w kable telefoniczne. Tak rozpoczęła się jego kariera.

Początkowo żył w skrajnej biedzie, czasami nawet głodował. Cały swój czas poświęcał projektowaniu. Przełomowym dla Galliano był rok 1996, kiedy kreator rozpoczął pracę w legendarnym Diorze. W bardzo szybkim czasie projektant zrewolucjonizował tę poważną markę, urzeczywistniając coraz bardziej szokujące pomysły. Wprowadził do mody między innymi lateks, nie obawiał się również nagości.

Galliano jest znany ze swojego skandalicznego zachowania. W wywiadach nieraz przyznawał, że jego najlepsze kolekcje są owocem narkotycznego odurzenia i głośnych orgii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Paris Fashion Week Spring 2011 John Galliano
http://www.fashionfame.com/2010/06/paris-fashion-week-spring-2011-john-galliano-menswear-collection/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.