Facebook Google+ Twitter

Głucha tancerka wygrała litewski "Taniec z gwiazdami"

Laura-Levita Valyte wychowywała się w rodzinie niesłyszących i sama nie słyszy od urodzenia. Nie przeszkodziło to w realizacji tanecznych pasji Laury, choć jej największe marzenie - balet, czeka jeszcze na realizację...

W Polsce bardzo mało wiemy o ludziach niesłyszących - ich języku, problemach. W edukacji szkolnej rzadko mówi się o ludziach z uszkodzonym słuchem. Nie wiemy, jak zachować się w obecności tych, którzy nie słyszą. Czasami błędnie oceniamy ich możliwości i ulegamy krzywdzącym stereotypom.

Dla litewskiej telewizji zaproszenie do udziału głuchej tancerki nie stanowiło bariery nie do pokonania, choć ona sama walczyła z brakiem pewności siebie. Wsparcie bliskich, a zwłaszcza jej partnera tanecznego Vadimasa, który zawsze podtrzymywał ją na duchu, okazały się potężną siłą. Laura-Levita Valyte wspomina: Słowo "Potrafisz" sprawiało, że stawałam się silna i dodawało mi pewności siebie. Chcę pokazywać, że "Potrafię".

Polscy tancerze, którzy nie słyszą, Damian Piasek i Paweł Molęda, również próbowali swoich sił w programach wyłaniających talenty taneczne, takich jak "You Can Dance" i "Mam talent". Swoimi występami wzbudzali zdumienie i zachwyt i choć nie zdobyli upragnionych nagród, pokazali, że głusi potrafią. Trzeba tylko otworzyć dla nich drzwi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.