Facebook Google+ Twitter

Głupi jak...

Kiedy zaczniecie wpisywać w Google "głupi jak", wyszukiwarka usłużnie podsunie propozycje dalszego ciągu:"jak but", "jak osioł", "jak komentarz na Onecie". Czy chcielibyście, żeby wśród nich znalazł się wariant "jak komentarz w Wiadomościach24.pl"? Mam nadzieję, że nie!

Brawling children http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Vilhelm_Pedersen,_bójka_ubt.jpeg / Fot. Vilhelm PedersenWszelkie publiczne dyskusje i debaty jasno pokazują, ze naszą narodową cechą jest warcholstwo - pod tym względem nic się nie zmieniło od czasów księdza Skargi. Nie tylko parlamentarzyści, ale i zwykli internauci jak mogą, tak podtrzymują staropolską tradycję, zmieniając każdą wymianę poglądów w brutalną wymianę ciosów. Nasz serwis nie zdołał się oprzeć tej tendencji.

Pół biedy, jeśli spór dotyczy walorów Joli Rutowicz - gorzej, gdy dyskusja rozpoczęta na wyżynach Parnasu lub toczona pro publico bono znajduje finał w błocie. Wówczas chciałoby się powtórzyć za Różewiczem: "Prometeusz skowany / po mordzie"...

Uczestnicy publicznych polemik mają w sobie coś z aktorów - pragną zabłysnąć inteligencją, dać popis krasomówstwa, zdobyć popularność wśród społeczności serwisu. Walczą o poklask, a im zacieklejsza staje się rywalizacja, tym bardziej wydłuża się lista komentarzy pod artykułem i rośnie liczba odsłon. Jednym słowem, jest się z czego cieszyć. Czy na pewno? Zdecydowanie tak, jeśli nasze aspiracje nie sięgają powyżej poziomu plotkarskich portali ekscytujących się poczynaniami tzw. celebrytów.

Nie do końca, jeśli zależy nam na czytelniku zainteresowanym czymś więcej niż kolejny tabloid.
W tym przypadku nasze dialogi i monologi powinny być wolne od przypadłości rozpowszechnionych na ogólnodostępnych forach internetowych, gdzie anonimowy Misiaczek101 kłóci się do upadłego z Pogromcą Vampiróff.

Jak zauważyłam, ulubionym narzędziem komentatorów stała się ironia, czyli złośliwa drwina ukryta pod maską aprobaty i życzliwości. I nie byłoby w tym nic zdrożnego (wszak literatura nobilituje ironię, zaliczając ją do tropów), gdyby ironiści pamiętali, że użyta w tekście wymaga od czytelnika m.in. wiedzy o autorze wypowiedzi - pozbawiona tego kontekstu łatwo może być poczytana jako impertynencja.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (17):

Sortuj komentarze:

amatfmamkzw
  • amatfmamkzw
  • 14.07.2011 23:07

X2QIBa <a href="http://cermbtnnbuek.com/">cermbtnnbuek</a>, [url=http://nwnpudiibzfb.com/]nwnpudiibzfb[/url], [link=http://pgajrlnorkfb.com/]pgajrlnorkfb[/link], http://jlzlcwkwiyze.com/

Komentarz został ukrytyrozwiń
payfubzrzhn
  • payfubzrzhn
  • 14.07.2011 23:03

ALS3a0 <a href="http://wnxnxozxoxki.com/">wnxnxozxoxki</a>, [url=http://oicabollptsk.com/]oicabollptsk[/url], [link=http://owqyspylkhau.com/]owqyspylkhau[/link], http://cnbhsiqdornr.com/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Beato, racja, temat nie jest ważny. Mój błąd:)
Sławo, posłużę się przykładem. Kiedyś tam napisałam swoje pierwsze opowiadanko, które oczywiście wydawało mi się doskonałe (do dziś je uwielbiam, jako pierworodne dziecko;)) Rzecz dotyczyła upadłego anioła. Kiedy pojawiło się w necie, pewien młody człowiek, dobrze rokujący poeta zresztą, podsumował je krótko: Grafomania: anioł na rykowisku. Złośliwe to było bez wątpienia, ale przy tym inteligentne. Doceniłam błyskotliwość i sama się śmiałam zamiast się nadymać.
Dobrze kojarzysz, Michale. Żakowski napisał też "Większość przeciw chamstwu". Za co ktoś miałby Cię gromić?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak dobrze poczytać również tak rozsądne wpisy w komentarzach!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mądrze prawisz Kobieto! :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jacek Żakowski został laureatem Studenckich Nagród Dziennikarskich Media-Tory w kategorii ProwokaTOR za tekst "Chamstwo hula w Internecie" opublikowany w "Gazecie Wyborczej"... . Zanim spadną na mnie gromy, zdążę się dowiedzieć czy dobrze kojarzę fakty?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nic dodać, nic ująć. 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

5* Świetne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo! Dodam do ulubionych i ku przestrodze roześlę wśród znajomych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tekst bardzo mądry i bardzo potrzebny. Obawiam się jednak, że będą go czytać głównie osoby, którym do głowy nie przychodzi dyskredytowanie, ośmieszanie i uzłośliwianie się względem licznych autorów, publikujących swoje teksty na tym portalu. Świetnie jednak, Marto, że taki artykuł wyszedł Ci spod pióra. Ja osobiście mam takie powiedzenie - Pokaż mi jak piszesz, a powiem ci kim jesteś. Stawiam 5 z plusem i pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.