Facebook Google+ Twitter

Głupi KO-wiec

Wiicepremier Lepper domagał się gromkim głosem: "Chcemy mieć swoich ludzi w Klanie i w M jak miłość" (należy im się niewątpliwie – PiS ma swoich ludzi w Kiepskich, a LPR w Szpitalu na perypetiach!)

Przerwa urlopowa w Sejmie. I od razu zrobiło się w kraju smutniej. Nie tyle może smutniej ile mniej wesoło. Politycy przestali zabawiać cały naród kabaretowymi skeczami. Zabawiają nas lokalnie. Na plażach, w kurortach... Urlopów nie dostali jednak wszyscy pracownicy „okrąglaka” na Wiejskiej. „Niech ryczy z bólu ranny łoś/ niech zwierz przebiega knieje/ Bo nie śpi ktoś, by spać mógł ktoś...” Tak więc pracownicy administracji pozostali na posterunku. Remontują, sprzątają, pilnują i... stawiają barierę wokół budynku!!! (żeby posłowie i senatorowie nie przedostali się na zewnątrz?).

Przy okazji generalnych porządków wykryto aferę straszną. Otóż ktoś w damskiej ubikacji na pierwszym piętrze napisał: GŁUPI Ka0-wiec!!! Strach pomyśleć kogóż tak oczerniono. Domysły snuje koalicja; snuje je i opozycja. A jest nad czym myśleć. Bo to i KaO-wca trzeba rozszyfrować, ustalić kto głupi, no i znaleźć winnego. Podejrzani są w zasadzie wszyscy – od koalicjantów po skrajną opozycję. Oczywiście najbardziej podejrzani są członkowie z „wiadomych ugrupowań”. Choć... Przecież nie tak dawno wicepremier Lepper domagał się gromkim głosem: "Chcemy mieć swoich ludzi w Klanie i w M jak miłość" (należy im się niewątpliwie – PiS ma swoich ludzi w Kiepskich, a LPR w Szpitalu na perypetiach!).

Ze smyczy spuszczono najbardziej zajadłe brytany. Sroży się „Łuk” Kurski, sroży się Bielan, Gosiewski pała rządzą zemsty. Irasiad jest już podobno na tropie, choć to pies ze skłonnościami do nerwicy. Wszyscy domagają się znalezienia winnego i ukarania go. No, może nie karą śmierci, ale jakaś kara musi być! Polskie – pożal się Boże – elity polityczne przyzwyczaiły nas do swojego niekonwencjonalnego zachowania. Eksprezydent Wałesa obiecywał swojemu rywalowi podać nogę zamiast ręki. Podczas oficjalnej wizyty w Anglii z właściwą sobie bezpośredniością poinformował, że ubiegłej nocy Dance zebrało się na miłość, mimo iż on „warstat zawiesił na strychu”. Poseł Soska obiecał koledze z ławy poselskiej, że „chłopską, twardą ręką da mu w mordę”. Poseł Lepper – osobny, a bogaty rozdział polskiej kultury politycznej – zdemaskował Bin Ladena, który zarazki wąglika produkować miał w podbiałostockiej wiosce. Gabriel „Rejtan” Janowski uciesznie podskakiwał, obcałowywał męskie ręce, i wygadywał „duby smalone” (co akurat u niego jest oznaką zdrowia psychicznego!). Poseł Jackowski (Maria) przemawiał z sejmowej mównicy „w stanie wskazującym”. Byli i tacy, którzy odkrywali, że kobiety nie są wiatropylne, a społeczeństwo jest tylko przypadkową zbieraniną, więc liczyć się z nim nie należy.

Co jakiś czas w sejmie pojawiał się poseł, którego miejsce było w więzieniu (niewielu tam trafiło z tych, którzy na to zasłużyli!) Historia polskiego parlamentaryzmu zna podobne przypadki. Zawsze w Sejmie zasiadał jakiś Lepper, jakiś Janowski, Wrzodak, Poniński, Siciński... Historia powinna uczyć i uczy... ale wykształconych. Nie ma więc nadziei, żeby wnioski z historycznych doświadczeń wyciągnęła większość posłów. Wnioski zaś są panowie politycy bardzo proste: nie zapomnieliśmy o XVII - i XVIII - wiecznych warchołach sejmowych. O was też nie zapomnimy. Kim zaś jest GŁUPI KoW-wiec rozszyfrujemy sami. Może za kilka lat, ale na pewno rozszyfrujemy!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Cóż, różne są sposoby na zapisanie się w pamięci potomnych :). Jeden szczegół - Klewki to wioska podolsztyńska, nie podbiałostocka - regionalny patriotyzm każe mi sprostować :).

Komentarz został ukrytyrozwiń

stawiam na Ujazdowskiego:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podane przykłady tylko utwierdzają mnie w przekonaniu, że polska scena polityczna to jeden wielki cyrk. Skoro obietnice wyborcze nie znajdują odzwierciedlenia w rzeczywistości, to pozostaje nam chociaż niewinnie pośmiać się z całego tego widowiska. Taki oto mamy rząd. Rząd typowo rozrywkowy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.