Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11105 miejsce

Glybera - najdroższy lek na świecie

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-11-09 00:03

W czasie, gdy wciąż narzekamy na zbyt wysokie ceny leków, naukowcy z małej holenderskiej firmy uniQure stworzyli nowy lek, którego cena bije wszystkie inne na głowę. Leczenie jednego pacjenta ma kosztować ok. 1,2 mln euro.

Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 / Fot. Music4thekidsLek zwany Glybera ma pomóc w zwalczaniu rzadkiej choroby LPLD. Schorzenie to powoduje, że organizm ludzki nie radzi sobie z cząsteczkami tłuszczu w osoczu, co może prowadzić do ostrego zapalenia trzustki, a ostatecznie nawet śmierci. Na LPLD choruje obecnie 1-2 osoby na milion.

Powodem zachorowań jest jeden uszkodzony gen. Lek Glybera, opierający się na terapii genowej, ma go w pełni zastąpić, a nie tylko oferować krótkotrwałą poprawę stanu zdrowia chorego. To oznacza modyfikację ludzkiego DNA, w Europie będzie to więc pierwsza zalegalizowana terapia genowa. Komisja Europejska już ją zaakceptowała.

Potrzebujący tego leczenia będą mogli już niebawem poddać się terapii. Pytanie jednak brzmi, czy cena nie jest zbyt wysoka, obecnie bowiem żadna kuracja na świecie nie jest tak droga. Czy kogokolwiek z chorych będzie stać na ten rodzaj leczenia?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

" To oznacza modyfikację ludzkiego DNA"

więcej tutaj http://www.biomedical.pl/aktualnosci/europa-popiera-pierwszy-lek-do-terapii-genowej-7297.html

Przeciwko aborcji płodów z ciężkimi wadami protestują głos obrońcy życia poczętego.. Opisywany lek to interwencja to samą jądro "stworzenia boskiego" i jego naturalne dziedzictwo - geny. Czy aby nie czas na protesty przeciw wcinaniu się uczonych w "wyroki boskie"???

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.