Facebook Google+ Twitter

GM zamyka fabrykę Opla w Belgii

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-21 17:19

Belgijska fabryka Opla w Antwerpii zostanie zamknięta do końca czerwca. Koncern General Motors poinformował związkowców, że los zakładu jest przesądzony. Pracę straci 2600 osób, odbije się to negatywnie także na firmach, które dostarczały części do zakładu w Antwerpii.

To katastrofa - mówią belgijscy związkowcy, którzy mieli jeszcze nadzieję na uratowanie fabryki, choć napływające informacje w ostatnich miesiącach nie napawały optymizmem.

General Motors, którzy narzekał na spadek sprzedaży samochodów w Europie Zachodniej, rozpoczął przygotowania do restrukturyzacji i ogłosił, że konieczne będzie ograniczenie mocy produkcyjnych. A że zakład Opla w Antwerpii nie należy do najbardziej konkurencyjnych, mówiło się, że zostanie zamknięty w pierwszej kolejności.

W obronę fabryki zaangażował się w ubiegłym roku nawet belgijski rząd, który zwoływał spotkania poświęcone przyszłości europejskich zakładów Opla należących do General Motors.

Nadzieją dla fabryki w Antwerpii były jeszcze nowe zlecenia, ale ich nie ma. Obecnie z taśm zjeżdżają Ople Astra 3, a "czwórka" produkowana jest już w gliwickiej fabryce.

Firma Opel zlikwiduje w Europie w sumie 8300 miejsc pracy, w tym 4 tysiące w Niemczech

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.