Facebook Google+ Twitter

Gmina Czarne będzie walczyć z bezdomnością zwierząt?

Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt zobowiązuje Rady Gmin do określenia w drodze uchwały programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania ich bezdomności. Działania określone w programie mają ograniczyć bezdomność zwierząt.

Gmina Czarne. Konsultacje w sprawie Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy. / Fot. Piotr Zabrocki z Czarnego31 stycznia radni Rady Miejskiej w Czarnem otrzymali projekt uchwały w sprawie przyjęcia "Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy".

W najbliższym czasie Rada Gminy jest zobowiązana do podjęcia stosownej w tej sprawie uchwały.

Głównym celem programu jest zapewnienie opieki bezdomnym zwierzętom, zapobieganie wzrostu ich populacji poprzez sterylizację i kastrację, a także promowanie prawidłowych postaw i zachowań wobec zwierząt.

W Polsce istnieje nadpopulacja zwierząt domowych, niekontrolowane ich rozmnażanie i nieodpowiedzialne porzucanie, a jest to prawdopodobnie efekt słabej edukacji społeczeństwa.

Projekt programu poddany jest konsultacjom, a po zaopiniowaniu przez powiatowego lekarza weterynarii oraz zarządców i dzierżawców obwodów łowieckich trafi na marcową sesję Rady Miejskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

danuta weremczuk
  • danuta weremczuk
  • 23.02.2012 23:29

Mnie za humanitarną postawę wobec pieska, który narażony był na zamarznięcie podziękowano recenzją w gazecie, gdzie zarzuca mi się, że dłuższy czas przetrzymywałam psa a potem, gdy mi się znudził , postanowiłam pozbyć się problemu i zgłosiłam do Straży, by odebrali bezdomnego psa.Przykre ale prawdziwe.
Ktoś mądry powiedział, że za dobre serce podwójnie zapłacisz.Kto ma miękkie serce, musi mieć twardą d--ę.Fajnie, że chociaż Wy promujecie dobre postawy wobec zwierząt.Mieszkanka Włodawy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.