Facebook Google+ Twitter

Gmina Czarne. Noc Świętojańska w Krzemieniewie

Gry i zabawy, dmuchane zamki, występy zespołów artystycznych, konkurs na wianek sobótkowy to jedne z głównych atrakcji Nocy Sobótkowej w Krzemieniewie.

Obchody Nocy Świętojańskiej w Krzemieniewie / Fot. Piotr Zabrocki z CzarnegoObchody Nocy Świętojańskiej w Krzemieniewie / Fot. Piotr Zabrocki z CzarnegoJuż po raz kolejny w gminie Czarne, we wsi Krzemieniewo odbyły się uroczystości z okazji Nocy Świętojańskiej. Niezwykle podniosły charakter ludowego obrzędu na stałe pozostanie w pamięci mieszkańców tej pomorskiej wsi.

Gry i zabawy, dmuchane zamki, poczęstunek, występy zespołów artystycznych, konkurs na wianek sobótkowy, szukanie kwiatu paproci to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na uczestników tej gminnej uroczystości.

Do przygotowania ludowych obrzędów w Krzemieniewie przyczyniły się panie ze Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich z Wyczech. Na scenie zaprezentowały się zespoły ludowe "Serenada" i "Pomorzanki", które działają przy Czarneńskim Centrum Kultury. Atrakcją wieczoru był również występ zespołu ludowego "Zadry" z Rzeczenicy.

W zmaganiach na najpiękniejszy wianek sobótkowy udział wzięły panie z Kół Gospodyń Wiejskich
z Nadziejewa, Sokola, Domisławia, Sierpowa, Wyczech i Krzemieniewa. Jury konkursu przyznało jednakowe nagrody dla wszystkich uczestników konkursu na najpiękniejszy wianek sobótkowy gminy Czarne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.