Facebook Google+ Twitter

Gmina Czarne. Polsko-ukraińskie biesiadowanie w Sokolu

W sobotnie popołudnie, 27 sierpnia, w Sokolu odbędzie się polsko-ukraińska biesiada. To już kolejne tego typu wydarzenie w tej pomorskiej gminie. Organizatorzy zapowiadają wiele kulinarnych atrakcji i wspaniałą zabawę.

Gmina Czarne.Zaproszenie na polsko-ukraińską biesiadę do Sokola. / Fot. Piotr Zabrocki z CzarnegoGłównym organizatorem biesiady jest Czarneńskie Centrum Kultury, Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich i Rada Sołecka Sokola. W programie organizatorzy przewidzieli występy zespołów polskich i ukraińskich.
Ważnym elementem wspólnej zabawy będzie rozstrzygnięcie konkursu kulinarnego na najsmaczniejszą potrawę, zarówno polską, jak i ukraińską. Nie jest tajemnicą, że właśnie w Sokolu Panie z Koła Gospodyń Wiejskich przygotowują najlepsze pierogi i barszcz.

Wielokrotnie pierogi i barszcz z Sokola zdobywały uznanie mieszkańców
podczas gminnych i powiatowych uroczystości. Biesiada zaplanowana jest na 27 sierpnia w Centrum Integracji Kultury Ukraińskiej
w Sokolu.

Warto nadmienić, że budynek świetlicy został oddany do użytku w 2007 roku. Fundusze na budowę Centrum Integracji Ukraińskiej w Sokolu pozyskano ze środków Unii Europejskiej w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego „Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz rozwój obszarów wiejskich 2004-2006”. Ważną rolę odegrały również środki finansowe
z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, programu operacyjnego „Promesa Ministra Kultury” oraz środki własne gminy Czarne, które spożytkowano na wyposażenie obiektu.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.