Facebook Google+ Twitter

Gmina Czarne. Poseł Piotr Stanke spotkał się z mieszkańcami Bińcza

W czwartkowe popołudnie mieszkańcy Bińcza spotkali się z posłem RP Piotrem Stanke z Chojnic. Do sali Międzypokoleniowego Wiejskiego Centrum Aktywności przybyło ponad 30 osób. Uczestnicy spotkania obejrzeli również film "Mgła".

Spotkanie posła RP Piotra Stanke z mieszkańcami Bincza. / Fot. Piotr Zabrocki z CzarnegoDla mieszkańców Bińcza, w pomorskiej gminie Czarne, czymś zupełnie naturalnym stały się systematyczne spotkania z posłem RP Piotrem Stanke z Chojnic. Na zaproszenie biura poselskiego do Międzypokoleniowego Wiejskiego Centrum Aktywności przybyło ponad 30 mieszkańców tej niewielkiej człuchowskiej gminy. Czwartkowe spotkanie wzbogacone zostało o projekcję filmu Joanny Lichockiej "Mgła".

Uczestnicy spotkania wysłuchali również wspomnień posła Piotra Stanke, który 10 kwietnia 2010 roku miał uczestniczyć w uroczystościach w Katyniu. Razem z rodzinami bestialsko pomordowanych Polaków oczekiwał na przyjazd prezydenckiej delegacji.

W wielkiej ciszy i uwadze mieszkańcy Bińcza obejrzeli film „Mgła”. Przerażające wspomnienia przygotowań do wizyty śp. prezydenta Kaczyńskiego, przemyślenia pracowników z jego najbliższego otoczenia, wstrząsające wypowiedzi funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu na stałe pozostaną w ludzkiej pamięci i co pewien czas będą o sobie przypominać.


Nie czekaj, zgłoś się! Trwa konkurs Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.