Facebook Google+ Twitter

Gmina Czarne. Przygotowania do rocznicy Pierwszej Komunii Świętej

W niedzielę 8 maja, w kościele Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Marii Panny w Czarnem odbędzie się msza święta z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Tę niezwykle uroczystą mszę odprawi ksiądz proboszcz Andrzej Pacholski.

Sobotnie przygotowania do niedzielnej mszy świętej z okazji rocznicy Pierwszej Komunii Świętej. / Fot. Piotr Zabrocki z CzarnegoW dniu 30 maja 2010 roku do Pierwszej Komunii Świętej z Parafii p.w.Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny przystąpiło ponad sześdziesięcioro dzieci z klas drugich. Wspólny wyjazd dziękczynny do Skrzatusza, msze szkolne, comiesięczna spowiedź, uczestnictwo w modlitwach pierwszych piątków miesiąca i udział w świętach liturgicznych na stałe wpiszą się w pamięci dzieci i ich rodziców. Ta podstawa chrześcijańskiej wiary powinna stanowić o dalszym religijnym życiu tych młodych ludzi i ich rodzin.

W sobotnie przedpołudnie dzieci wraz z rodzicami spotkały się na próbie, aby jeszcze raz doskonalić umiejętność śpiewu, czytania, podchodzenia do ołtarza, niesienia darów i zachowania się podczas tej niedzielnej uroczystości.

Niezwykle zaangażowane w przygotowanie uroczystości są siostry ze Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej
w Czarnem. To właśnie dzięki siostrze Joannie, Barbarze, a także rodzicom z Czarnego i Międzyborza uroczystość ta zapewne przebiegnie bez żadnego uchybienia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.