Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11993 miejsce

Gmina Czarne. Skwer w Bińczu - uroczyste otwarcie

Dzięki środkom finansowym pozyskanym przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Bińcze, Biernatka, Raciniewo powstał skwer w Bińczu. Od tej pory symbolem miejscowości tej pomorskiej wsi w gminie Czarne będzie niedźwiedź.

Uroczyste otwarcie skweru w Bińczu. Symbol wsi wyrzeźbiony przez Marka Piotrowskiego z Sierpowa. / Fot. Piotr Zabrocki z CzarnegoNiezwykle uroczysty charakter miało niedzielne otwarcie skweru w Bińczu. Dzięki inicjatywie Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Bińcze, Biernatka, Raciniewo i mieszkańcom powstało kolejne piękne miejsce w jednej z większych miejscowości w gminie Czarne.

Poświęcenia nowego skweru dokonał ksiądz proboszcz z Bińcza, a symbolicznego przecięcia wstęgi sołtys, prezes stowarzyszenia i wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Czarnem.

Mieszkańcy wsi i goście zostali zaproszeni na poczęstunek, który został przygotowany przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Wielkie słowa uznania należą się tym wszystkim, którzy poświęcili swój wolny czas i społecznie pracowali na rzecz powstającego w centrum wsi skweru.

Już niebawem w Bińczu powstanie siłownia, a 8 września odbędą się gminne dożynki i obchody 65 - lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej.
Znajdź nas na Google+Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.