Facebook Google+ Twitter

Gmina Czarne. Sobotni plener fotograficzny w Biernatce

Do niezwykłego wydarzenia artystycznego dojdzie w sobotę, 10 lipca 2010 r. To właśnie na ten dzień w Biernatce zaplanowany jest Plener Fotograficzny Polskiego Związku Fotografów Przyrody.

Eko-Barć Biernatka - plener fotograficzny / Fot. Piotr Zabrocki z CzarnegoEko-Barć w Biernatce- plener fotograficzny / Fot. Piotr Zabrocki z CzarnegoBiernatka jest jedną z urokliwszych miejscowości w gminie Czarne. Liczne walory przyrodnicze decydują o wielkiej atrakcyjności turystycznej tej niewielkiej wsi w powiecie człuchowskim.

Historia istnienia osady sięga drugiej połowy VI wieku p.n.e. Według najnowszych badań archeologicznych w okresie halsztackim tereny te zamieszkiwane były przez grupy ludności kultury wschodniopomorskiej określane jako pomorskie. Wieś położona na wzgórzach przez dziesiątki lat stanowiła integralną część miejscowości Bińcze. W 1929 roku doszło do oddzielenia Biernatki od Bińcza. Jeszcze do 1978 roku we wsi istniała szkoła podstawowa.

Najważniejszym bogactwem kulturowym i przyrodniczym Biernatki są 500-letnie dęby szypułkowe, pozostałości ewangelickiego cmentarza i liczne mokradła.

Eko-Barć to pasieka z rodzinnymi tradycjami. To pierwsi pszczelarze w Polsce, którzy uwierzyli
w możliwość prowadzenia pasieki metodami ekologicznymi. Właściciele pasieki szczycą się atestem ekologicznym otrzymanym od Stowarzyszenia Ekoland, które zrzesza producentów żywności ekologicznej. Przy produkcji miodu wykorzystywane są wyłącznie naturalne metody gospodarowania w pasiece, nie stosuje się środków chemicznych. Jakość produktów jest pod stałą kontrolą m.in. Agrobiotestu.

Plener fotograficzny organizowany jest przez Marka Patalasa, który jest współwłaścicielem Gospodarstwa Ekologicznego Eko-Barć. Każdy z uczestników sobotniego pleneru otrzyma mapkę
z przyrodniczym atrakcjami miejscowości. Natomiast we wrześniu odbędzie się poplenerowa wystawa zdjęć.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.