Facebook Google+ Twitter

Gmina Czarne. Zebranie wiejskie w Bińczu

Statuty sołectw jednoznacznie określają, że sołtys i rada sołecka co najmniej raz w roku na zebraniu wiejskim składają mieszkańcom sprawozdanie ze swojej działalności. Niezwykle ciekawie przedstawia się działalność rady sołeckiej wsi Bińcze.

Zebranie wiejskie w Bińczu - sprawozdanie z działalności Rady Sołeckiej za 2011 rok / Fot. Piotr Zabrocki z CzarnegoW Międzypokoleniowym Centrum Kultury w Bińczu odbyło się zebranie wiejskie, którego celem było przedstawienie sprawozdania z działalności rady sołeckiej za 2011 rok. W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy wsi, przedstawiciele rady sołeckiej, sołtys i radni Rady Miejskiej w Czarnem.

Wśród podejmowanych przez przedstawicieli rady sołeckiej inicjatyw, warto wymienić: zabawę sylwestrową, licytację charytatywną, pokazy filmowe, Wielkanocne Warsztaty Plastyczne, poszukiwanie Zajączka Wielkanocnego, Dzień Matki, Dzień Seniora, występy zespołów artystycznych "Pomorzanki"
z Czarnego, "Zadry" z Rzeczenicy, "Crazy" z Człuchowa, Dożynki Parafialne, wystawę poświęconą pamięci Jana Pawła II, zabawę andrzejkową, wieczór literacko-muzyczny, czy jasełka bożonarodzeniowe.

Spotkanie rady sołeckiej m.in.w sprawie melioracji rowu przy drodze na Glinianą Górę / Fot. Piotr Zabrocki z CzarnegoWażną rolę w organizowaniu poszczególnych imprez, oprócz rady sołeckiej i sołtysa, odegrały również panie z koła gospodyń wiejskich, strażacy
z Ochotniczej Straży Pożarnej, pracownicy Międzypokoleniowego Centrum Kultury, młodzież i dzieci, a także proboszcz Mirosław Ruszkowski.

Uczestnicy zebrania postanowili również skierować wnioski do burmistrza Czarnego, aby dokonano naprawy asfaltu przy przystanku autobusowym PKS i na drodze dojazdowej na Wiśniową Aleję. Zwrócono się także z prośbą o zamontowanie słupka parkingowego w bramie wjazdowej do parku wiejskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.