Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8472 miejsce

Gmina Łuków. Doceniono ciężką pracę rolników i ich rodzin

Dożynki w gminie Łuków odbyły się już po raz siódmy. Starostami byli państwo Małgorzata i Wojciech Radomyscy. W konkursie na najpiękniejszy wieniec i stoisko promocyjne ogłoszonym przez GOK nagrodzono wieniec z Ról i stoisko z Malcanowa.

 / Fot. Jerzy KirzyńskiWłaściciele 36 najbardziej wyróżniających się gospodarstw, odebrali z rąk przewodniczącego Rady Gminy Tadeusza Federczyka i wójta Mariusza Osiaka okolicznościowe pisma i upominki:

Jolanta i Andrzej Domańscy z Aleksandrowa, Ewa i Zygmunt Dołęgowie z Biard, Renata i Mariusz Machowcowie z Czerśli, Jadwiga i Zbigniew Pyckowie z Dąbia, Regina i Ryszard Rozwadowscy z Dminina, Paweł Izdebski z Gołaszyna, Katarzyna i Tomasz Nowakowie z Gołąbek, Hanna i Krzysztof Drążkowie z Gręzówki, Monika i Karol Sosnowscy z Jezior, Paweł Matysiak z Jadwisina, Krystyna i Jan Łoniewscy z Karwacza, Marta i Andrzej Gołębiowie z Klimek, Bożena i Henryk Wereszczyńscy z Krynki, Agnieszka i Mirosław Śledziowie z Kownatek, Ewa i Konrad Bartczakowie z Ławek, Joanna i Marek Szymańscy z Łazów, Joanna i Andrzej Świdrowie z Malcanowa, Maria i Wiesław Świderscy z Podgaja, Krystyna i Sławomir Niedziółkowie z Ról, Agnieszka i Tadeusz Sosnowscy z Ryżek, Ewa i Krzysztof Rozwadowscy z Rzymów-Rzymki, Jan Milewski z Rzymego-Lasu, Agata i Dariusz Sadłowie z Sięciaszki Pierwszej, Dorota i Paweł Bartoszewscy z Sięciaszki Drugiej, Agata i Dariusz Śledziowie ze Strzyżewa, Milena i Artur Domańscy z Suchocina, Aniela i Ryszard Sulejowie z Sulejów, Agnieszka i Artur Zabłoccy ze Świdrów, Renata i Marcin Guzkowie ze Szczygłów Dolnych, Zenon Trzciński ze Szczygłów Górnych, Krzysztof Jezierski z Turzych Rogów, Jolanta Wysokińska z Wagramu, Wiesław Szczygielski z Wólki Świątkowej, Sylwia i Dariusz Zarzyccy z Zarzecza Łukowskiego, Agata i Sławomir Osiakowie z Zalesia oraz Danuta i Marek Rybkowie ze Żdżar.

W konkursie na wieniec dożynkowy - jak poinformowała nas Edyta Katarzyna Kuć z UG Łuków - rywalizowało 19  / Fot. Jerzy Kirzyńskimiejscowości: Zalesie, Zarzecz Łukowski, Gołaszyn, Karwacz, Gołąbki, Dąbie, Wagram, Ryżki, Krynka, Jeziory, Role, Strzyżew, Kownatki, Szczygły Górne, Sięciaszka Pierwsza, Biardy, Łazy, Dminin i Gręzówka.

 / Fot. Jerzy KirzyńskiStoiska przygotowały Rada Sołecka z: Malcanowa, Karwacza, Gołąbek, Jezior, Szczygłów Górnych, Łazów, Rada Sołecka i Stowarzyszenie Przyjaciół Wsi Dąbie, OSP, Rada Sołecka i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ryżek „Ryżkowiacy”, OSP, Rada Sołecka i Akcja Katolicka z Krynki, Rada Sołecka z Ról, KGW, OSP Rada Sołecka i Klub Młodych z Sięciaszki Pierwszej, KGW z Biard, KGW z Dminina, Nieformalna Grupa Aktywności Społecznej Sulejanki.

 / Fot. Jerzy KirzyńskiWystawy promocyjne przygotowały także: Szkoła Podstawowa w Rolach, Nadleśnictwo Łuków, Muzeum Regionalne w Łukowie, Gminna Biblioteka Publiczna w Łukowie, Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli - Zespół Doradztwa Rolniczego w Łukowie, Lokalna Grupa Działania „Razem Ku Lepszej Przyszłości”, Stowarzyszenie Artystów i Twórców Gminy Łuków, Bank BGŻ BNP Paribas, Centrum Dietetyczne Naturhouse, Raiffeisen Polbank Łuków, Concordia Ubezpieczenia Łuków, Przychodnia Centrum, AVON.

Uroczystość wsparło wiele firm, instytucji i osób prywatnych: Wytwórnia Betonu „Żwirkop” Bożena Kożuchowska ze Szczygłów Górnych, Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe „Agro – Top” z Gręzówki, Concordia Ubezpieczenia Łuków, Raiffeisen Polbank Łuków, Przedsiębiorstwo Usługowo – Handlowe MEL –KAN z Ryżek, Firma Handlowo – Usługowa Tamex Jakub Kożuchowski ze Szczygłów Górnych, Zakład Robót Drogowych i Budowlanych Markop Mariola Krasnodębska ze Szczygłów Górnych, BGŻ BNP Paribas oddział w Łukowie, Zakłady Mięsne Łmeat Łuków S.A., Bank Spółdzielczy w Łukowie, Lokalna Grupa Działania „Razem Ku Lepszej Przyszłości”, Inter Com Komputery z Łukowa, Foldruk Media oddział w Łukowie, Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych i Drogowych DROGBUD z Łukowa, Centrum Dietetyczne Naturhouse z Łukowa, państwo Małgorzata i Grzegorz Rolowie ze Szczygłów Dolnych i Fabian Sójka z Łazów – wytwórca donic ozdobnych.

 / Fot. Jerzy KirzyńskiW części artystycznej wystąpiły zespoły z gminy Łuków: Niezapominajki z Dminina, Zalesianki z Zalesia, Kumpele z Gręzówki, Jagódki ze Żdżar, Dziecięcy Zespół Tańca Ludowego gminy Łuków oraz uczniowie i przedszkolaki z Zespołu Szkół w Rolach.

 / Fot. Jerzy KirzyńskiTegoroczną uroczystość zorganizowali: Gminny Ośrodek Kultury w Łukowie, Gmina Łuków, Rada Sołecka i mieszkańcy Ról oraz dyrekcja, nauczyciele i uczniowie miejscowego Zespół Szkół.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.