Facebook Google+ Twitter

50 miejsce

Gmina Łuków. Wyróżnili się w nauce i w sporcie

W sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Łukowie odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów oraz nagród wójta gminy Mariusza Osiaka. W bieżącej edycji 5 uczniów spełniło wymagania otrzymania stypendium i 17 zakwalifikowało się do nagrody.

Kandydaci do stypendium wykazali się średnią ocen powyżej 4,5 bardzo dobrym zachowaniem oraz są laureatami miejsc  / Fot. Archiwum UG Łukówpunktowanych krajowej lub wojewódzkiej imprezy artystycznej, sportowej czy konkursu przedmiotowego.

 / Fot. Archiwum UG ŁukówStypendia otrzymali:

Hubert Krasuski - uczeń IV LO im. J. P. II w Łukowie, V miejsce w Pucharze Polski w zapasach w stylu klasycznym,

Mateusz Chudzik - uczeń IV LO im. J. P. II w Łukowie, V miejsce w Pucharze Polski w zapasach w stylu wolnym,

Michał Dobroch - uczeń Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1 w Łukowie, III miejsce w Wojewódzkich Sztafetowych Biegach Przełajowych oraz III miejsce w Woj. Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej,

Kacper Siwiak - uczeń Gimnazjum w Zalesiu, II miejsce w XVII Międzywojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Ludowej im. Wacława Tuwalskiego, wyróżnienie w X Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim „Przebudzeni do życia”,

Natalia Kryjer - uczennica Zespołu Szkół w Zalesiu, II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym w zapasach i II miejsce w Otwartych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w zapasach.

Opiekunami i trenerami nagrodzonych uczniów byli: Grzegorz Rychta, Artur Paszkiewicz, Grzegorz Wałachowski i Sławomir Żyłka.

Natomiast do nagrody wójta konieczne było uzyskanie miejsca punktowanego w konkursach, zawodach i innych imprezach na szczeblu krajowym oraz I-III na szczeblu wojewódzkim, rejonowym lub powiatowym.

 / Fot. Archiwum UG ŁukówNagrody otrzymali:

Dorian Siekierzyński - uczeń Zespołu Szkół w Dąbiu, II miejsce w Turnieju kickboxingu o Puchar Prezesa Sądeckich Wodociągów,

Martyna Czerepińska - uczennica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łukowie, VI miejsce w Mistrzostwach Polski Kadetów w kickboxingu, wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Kangur 2016,

Julia Pracz - uczennica Zespołu Szkół w Zalesiu, V miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym w zapasach,

Damian Kryjer - uczeń Zespołu Szkół w Zalesiu, dwukrotnie II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym w zapasach,

Krzysztof Koper - uczeń Zespołu Szkół w Zalesiu, laureat etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia. Rzeczpospolita Obojga Narodów”,

Bartosz Karwowski - uczeń Gimnazjum w Zalesiu, II miejsce w Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS, V miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w zapasach w stylu klasycznym i stylu wolnym,

Klaudia Karwowska - uczennica Szkoły Podstawowej w Zalesiu: III miejsce w Otwartych Mistrzostwach Woj. Lubelskiego w zapasach, II miejsce Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym w zapasach,

Wiktoria Karwowska - uczennica Gimnazjum w Zalesiu, II miejsce w Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS w zapasach,

Marcin Rybka - uczeń Gimnazjum w Zalesiu, IV miejsce w Wojewódzkiej Gimnazjadzie w pchnięciu kulą,

Patrycja Piotrowska - uczennica Szkoły Podstawowej w Zalesiu, V miejsce Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym w zapasach,

Gabriela Machal - uczennica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łukowie, finalistka etapu okręgowego Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego oraz wojewódzkiego konkursu polonistycznego,

Bartosz Prusinowski -uczeń Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łukowie, II miejsce w Mistrzostwach Polski Kadetów Młodszych w kickboxingu,

Klaudia Skowron - uczennica Gimnazjum w Gołąbkach, II miejsce w rejonie Biała Podlaska w skoku wzwyż,

Wiktor Zając - uczeń Gimnazjum w Gołąbkach, I miejsce w powiecie i III miejsce w rejonie Biała Podlaska w biegu na 300 m,

Przemysław Bartoń - uczeń Gimnazjum w Gołąbkach, I miejsce w powiecie i w rejonie Biała Podlaska oraz III miejsce w województwie lubelskim w biegu na 2000 m,

Damian Wysokiński - uczeń Szkoły Podstawowej w Rolach, II miejsce w etapie rejonowym oraz finalista kuratoryjnego konkursu przyrodniczego,

Maciej Janasz - uczeń Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łukowie, III miejsce w województwie lubelskim w piłce ręcznej chłopców i III miejsce w województwie w turnieju „Szczypiorniak na Orlikach”.

Opiekunowie i trenerzy: Grzegorz Rychta, Paweł Grula, Waldemar Szczęśniak, Wioleta Kępka, Artur Paszkiewicz, Marta Meges,  / Fot. Archiwum UG ŁukówZenon Pawlikowski i Stanisław Czajka.

- Stypendia oraz nagrody w imieniu wójta Mariusza Osiaka - poinformowała nas Edyta Katarzyna Kuć- wręczyli jego zastępca Wojciech Szczygieł oraz Bogdan Wiącek, dyrektor Gminnego Zespołu Oświatowego w Łukowie.



Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.